• Fórum - politickí väzni minulého režimu

• O 17. novembri toho z učebníc vieme veľmi málo. Ešte menej o politických väzňoch, ktorí boli nespravodlivo stíhaní, odsúdení a často aj popravení. Viac o tomto období by sme sa mohli dozvedieť na spomínanom fóre, kde budú prítomné aj deti (dnes už dospelí ľudia) nespravodlivo odsúdených. Fórum je spestrené prezentáciou DVD filmu a kladením vencov. Učme sa z minulosti, aby sa znovu nezopakovala.

Uvidíme sa tam spolu po divadelnom predstavení (štvrtok, 13. 11.).

• Rysavá jalovica

• Dňa 13. 11. (štvrtok) spolu s inými strednými školami zistíme, či sa Adam Krt naozaj polepšil a či máme takého herca, ako bol Jozef Kroner. Tešíme sa na kultúrny zážitok a štvrtáci to môžu použiť pri maturitách. Všetci sa stretneme o 8, 15 hod. pred kinom MIER.

• Dni kresťanskej kultúry

• Tieto dni sú adresované pre študentov 3.-4. ročníka gymnázií a stredných škôl, vysokoškolákov, mladých intelektuálov a umelcov, ktorí majú záujem hlbšie vniknúť do poznávania kresťanskej kultúry spojenej s duchovným životom. Ide o poskytnutie formácie v oblasti kresťanskej kultúry a duchovného života pre intelektuálne zameraných mladých ľudí. Tento druh formácie zabezpečuje Dr. Ľuboslav Hromják, ktorý bude mať väčšinu prednášok, avšak nebudú chýbať ani jeho hostia.

A nebudeme chýbať ani my. Už sa tešíme.

• Jesenné prázdniny

• Pekné jesenné prázdniny a pokojné prežitie sviatkov všetkým zamestnancom a žiakom školy želá riadidteľstvo školy.

• Burza stredných škôl

• V dňoch 27. až 28. 10. sa na ekonomickom lýceu konala burza stredných škôl okresu Spišská Nová Ves. My ďakujeme žiakom druhého až štvrtého ročníka, ktorí prezentáciou, hovoreným slovom a ukážkami práce s tabletmi prezentovali našu školu a dosiahnuté úspechy v minulosti - umiestnenie v maturitnej skúške, najnižší podiel pri produkcii nezamestnanosti, najvyšší podiel počtu prijatých žiakov na VŠ. a iné, už známe dosahované úspechy.

• Stužková slávnosť

• Dňa 25. 10. sa v v Redute uskutočnila stužková slávnosť pre žiakov 4. A triedy. Skvelá nálada, bohatý program, príjemní hostia a rodičia netrpezlivo sledovali svojich budúcich maturantov. My im prajeme, nech na MS majú šťastnú ruku a dobré pero. Zatiaľ ešte stále čakáme na fotografie, aby sme sa nimi mohli potešiť a zaspomínať si na pekné chvíle.

• Tabletová trieda

• Už nie iba pedagogickí zamestnanci, ale aj žiaci majú možnosť pri práci využívať tablet a pripojenie k wi-fi. V rámci projektu Digipédia sme školu obohatili o 20 žiackych tabletov, interaktívnou tabuľou s príslušenstvom a NTB. Nech sa ich práci v predmetoch MAT, CHE, FYZ, DEJ, GEG a CUJ darí a tablety nech sa stanú prostriedkom na dosiahnutie cieľa, nie iba cieľom.

• Rodičovské spoločenstvo

• Celoškolské rodičovské spoločenstvo sa uskutoční dňa 20. 10. 2014 (pondelok) o 16,00 hod. v priestoroch školy. Po ňom budú pokračovať triedne Rodičovské spoločenstvá. Zvolení triedni dôverníci sa stretnú o 17,20 hod. v riaditeľni školy. Všetci rodičia sú vítaní.

Riaditeľstvo školy

• Komprax stále pokračuje!

• Skús to aj v tomto roku. Spoj sa s tretiakmi, tí to už vedia a pridaj sa k úspešným "projektantom" Komprax.

www.minedu.sk/vdaka-kompraxu-menia-mladi-ludia-svoje-okolie-k-lepsiemu/

• Otvorenie školského roka 2014/15

• Slávnostné otvorenie nového školského roka sa uskutoční dňa 2. septembra. Stretneme sa o 8,00 hod. pred školou, od 8,15 hod. privítame školský rok svätou omšou v našom kostole. Predpokladané ukončenie prvého školského dňa bude okolo 10,00 hod. Prídeme bez prezúvok a tašiek, prinesieme si iba dobrú náladu.

Riaditeľstvo školy.