• Právnický workshop

• Naši absolventi sa k nám radi vracajú, čoho dôkazom je aj štvrtkový workshop spojený s besedou, ktorý si pre maturantov – občiankárov pripravil Rafael Štofaník. Rafo je študentom druhého ročníka Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach. Študentov najprv zorientoval v problematike štruktúry a orgánov súdnej moci,  v systéme ochrany ľudských práv a potom sa začalo modelové „súdne pojednávanie“. Študenti boli rozdelení do viacerých skupín, vyskúšali si vžiť sa do roly sudcu či obžalovaného. Po vynesení „rozsudkov“ sa dozvedeli, ako by mohol byť proces vyriešený v reálnej praxi a taktiež analyzovali podobný prípad, ktorý sa skutočne odohral.
              Ďakujeme Rafaelovi za ochotu podeliť sa s nami o vedomosti a praktické zručnosti z oblasti trestného práva, ľudských práv a ochrany osobnosti. Je radosť vidieť spokojných bývalých študentov, ktorí úspešne pokračujú v štúdiu na vysokých školách so zápalom a jasnou víziou do budúcna, inšpirujúc mladších spolužiakov svojím entuziazmom a nasadením pre zvolený študijný odbor.

• Zážitkové vyučovanie regionálnych dejín

• Naši maturanti z dejepisu navštívili ešte v decembri v Múzeu Spiša výstavu obohatenú o nové interaktívne prvky. Pomocou virtuálnej reality sme sa preniesli do obdobia stredoveku na Spiši a mohli sme vidieť, ako žili a pracovali roľníci, remeselníci - napríklad obuvníci, súkenníci či garbiari  i mešťania a šľachta. Taktiež sme mali možnosť vidieť, ako to mohlo vyzerať na miestnom stredovekom trhovisku. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí z dejín spišskej župy a nabudúce si určite nenecháme ujsť  aktuálnu výstavu s názvom Spišská župa – 100 rokov od zániku.