• Zážitkové vyučovanie v Košiciach

• Pondelok, 28. novembra 2022 sa celá naša škola presunula do budovy Štátneho divadla Košice, kde sme mohli sledovať najznámejší klasický balet na svete, Labutie jazero Petra Iľjiča Čajkovského.

Po umeleckom zážitku študenti 1., 3. a 4. ročníka navštívili Múzeum obetí komunizmu, ktoré otvára tému obetí, ktoré počas 40 rokov trvania komunizmu boli perzekvovaní z rozličných politických dôvodov. Okrem zaujímavej prehliadky a výkladu absolvovali aj workshop zameraný na samizdat a exilovú literatúru, či prakticky vyskúšať unikátnu mapu, vďaka ktorej mohli vyhľadať obete tohto režimu vo svojom okolí.

Študenti 2. ročníka navštívili  v tento deň botanickú záhradu. Okrem prehliadky  v skleníkoch si plnili úlohový checklist zameraný na tropické, vodné a úžitkové  rastliny. Po exkurzii v skleníkoch nasledovala prehliadka priestorov katedry botaniky, kde nás sprevádzal doc. Peter Paľove-Balang, PhD. Naši študenti zavítali aj do priestorov laboratórií, kde sa vykonávajú praktické cvičenia z botaniky.