• Juvenes Translatores

2014/2015 možnosť zúčastniť sa medzinárod-
            nej prekladateľskej súťaže JUVENES TRANS-
            LATORES.
            Naše gymnázium  bolo jedným z nich a spolu
            s ostatnými školami všetkých členských štátov
            EU žiaci prekladali anglický text s genealogickou
            témou.Ich práce boli posudzované profesionálny-
            mi tlmočníkmi pracujúcimi pre európsky parlament
             a iné inštitúcie EU.
            Naši žiaci získali za svoj výkon Certifikát účasti udele-
            ný Európskou komisiou.

Srdečne blahoželáme!

• Patróni čistoty

• Naša škola v spolupráci s mestom Spišská Nová Ves a farnosťou Spišská Nová Ves si vzala pod patronát užšie centrum mesta, kde sa bude snažiť so svojimi žiakmi zabezpečovať a udržiavať jeho čistotu a tak zvýraznilť výnimočnosť a krásu najväčšieho námestia šošovkovitého typu na Slovensku. Podrobnosti viď v navigácii "Za čisté mesto".

• Jarné prázdniny

• Príjemné prežitie jarných prázdnin všetkým žiakom školy a dovoleniek zamestnancom želá riaditeľstvo školy.

• Deň otvorených dverí

•     Pozývame žiakov, rodičov i ostatnú širokú verejnosť na Deň otvorených dverí,ktorý sa uskutoční  dňa 13. 2. od 9,00 hod. v priestoroch školy.                                                                                                                                                                          Príďte sa na vlastné oči presvedčiť o materiálnom, technickom a metodicko-organizačnom vybavení školy, spoznajte tabletovú triedu, informatické triedy, chemické laboratórium, interaktívne tabule v každej miestnosti i študentskú odpočinkovú miestnosť a veľa ďalšieho.                                                                                                                                                                                    Nie reči, naši žiaci a vlastné oči Ťa presvedčia!

• RUŽENEC NAŽIVO Z RÁDIA LUMEN SO ŽIAKMI ŠKOLY

• Pripoj sa aj Ty vo štvrtok (15. januára) spolu s našimi žiakmi v rádiu Lumen a žiakmi a učiteľmi z nášho gymnázia k modlitbe sv. ruženca o 11,10 hodine.

Pozri: Fotoalbum/2014_2015/S ružencom na perách

• Malým a bezbranným

• Ďakujeme našim žiakom, ktorí pripravili Mikuláša pre deti zo Slovenskej katolíckej charity a deti zo sociálne slabších rodín. Pekný program, milé slovo a množstvo obohacujúcich zážitkov na oboch stranách sú výsledkami týchto stretnutí spoločenstiev. A najkrajšou odmenou bol úsmev v detských očiach, ktorý sa nedá nahradiť ničím. Pokojné prežitie vianočných sviatkov vám želá vaša škola.

• Riaditeľské voľno

• Podľa § 150, ods. 5 Zákona č. 245/2008 Zb. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľujem na deň 19. december 2014 (piatok) riaditeľské voľno žiakom z prevádzkových dôvodov.

Príjemné prežitie predĺžených vianočných prázdnin.

Riaditeľ školy

• Beseda o neznámych spravodlivých

• O tom, kam môže viesť ľudská zloba, nenávisť a závisť paralelne s ľudskou hlúposťou a nevedomosťou sme sa dozvedeli v besede o politických procesoch z 50. rokov s priamym aktérom a človekom, ktorý to zažil na vlastnej koži, Nespravodlivo odsúdený bývalým režimom, vtedy mladý človek, ktorý sa dostal do Jáchymova dva roky po skončení gymnaziálneho štúdia. Pokora v jeho hlase nám jasne dávala najavo, že také niečo už nemôžeme dopustiť a od mladej generácie závisí, v akom spoločenstve a spoločnosti budeme žiť.

• Ružomberok - Bratislava - Viedeň

• Pozrite si fotografie, čo všetko zažili žiaci a učitelia školy na duchovno-poznávacej exkurzii Ružomberok - Bratislava - Viedeň v posledných novembrových dňoch.

• Juvenes translatores

• Usilovne pracovali, čakáme už iba na výsledky. Držíme im palce, nech im to z vybratých trinástich škôl zo Slovenska dopadne čo najlepšie. No asi najdôležitejšia je skúsenosť, ktorú títo žiaci získali a budúcoročné maturity zvládnu bez problémov.

• Triedne rodičovské spoločenstvo

• Triedne rodičovské spoločenstvá sa uskutočnia dňa 9. 12. (utorok) o 16,00 hod. v kmeňových triedach. Ich trvanie je do 17,30 hod. Pozývame všetkých rodičov na posledné spoločenstvo v tomto kalendárnom roku a zároveň aj posledné rodičovské pred polročnou klasifikáciou, dokedy je možné ešte popracovať na známkach pri polročných vysvedčeniach.

Vedenie školy.

• Janko Silan, s nádejou hľadiaci

• Blahoželáme Matúšovi Olejníkovi ku 2. miestu v diecéznom kole recitačnej súťaže, v II. kategórii. A, samozrejme, držíme mu všetky prsty v ďalších súťažiach, na ktorých sa ešte zúčastní. Možno aj so svojou vlastnou tvorbou.