• Dni kresťanskej kultúry

• Tieto dni sú adresované pre študentov 3.-4. ročníka gymnázií a stredných škôl, vysokoškolákov, mladých intelektuálov a umelcov, ktorí majú záujem hlbšie vniknúť do poznávania kresťanskej kultúry spojenej s duchovným životom. Ide o poskytnutie formácie v oblasti kresťanskej kultúry a duchovného života pre intelektuálne zameraných mladých ľudí. Tento druh formácie zabezpečuje Dr. Ľuboslav Hromják, ktorý bude mať väčšinu prednášok, avšak nebudú chýbať ani jeho hostia.

A nebudeme chýbať ani my. Už sa tešíme.

• Oblastné kolo recitačnej súťaže "Janko Silan, s nádejou hľadiaci".

• Blahoželáme Katke Valasovej za 2. miesto a Matúšovi Olejníkovi za 1. miesto v oblastnom kole recitačnej súťaže a prajeme im čo najviac podobných umiestnení.

• Jesenné prázdniny

• Pekné jesenné prázdniny a pokojné prežitie sviatkov všetkým zamestnancom a žiakom školy želá riadidteľstvo školy.

• Burza stredných škôl

• V dňoch 27. až 28. 10. sa na ekonomickom lýceu konala burza stredných škôl okresu Spišská Nová Ves. My ďakujeme žiakom druhého až štvrtého ročníka, ktorí prezentáciou, hovoreným slovom a ukážkami práce s tabletmi prezentovali našu školu a dosiahnuté úspechy v minulosti - umiestnenie v maturitnej skúške, najnižší podiel pri produkcii nezamestnanosti, najvyšší podiel počtu prijatých žiakov na VŠ. a iné, už známe dosahované úspechy.

• Stužková slávnosť

• Dňa 25. 10. sa v v Redute uskutočnila stužková slávnosť pre žiakov 4. A triedy. Skvelá nálada, bohatý program, príjemní hostia a rodičia netrpezlivo sledovali svojich budúcich maturantov. My im prajeme, nech na MS majú šťastnú ruku a dobré pero. Zatiaľ ešte stále čakáme na fotografie, aby sme sa nimi mohli potešiť a zaspomínať si na pekné chvíle.

• Tabletová trieda

• Už nie iba pedagogickí zamestnanci, ale aj žiaci majú možnosť pri práci využívať tablet a pripojenie k wi-fi. V rámci projektu Digipédia sme školu obohatili o 20 žiackych tabletov, interaktívnou tabuľou s príslušenstvom a NTB. Nech sa ich práci v predmetoch MAT, CHE, FYZ, DEJ, GEG a CUJ darí a tablety nech sa stanú prostriedkom na dosiahnutie cieľa, nie iba cieľom.

• Rodičovské spoločenstvo

• Celoškolské rodičovské spoločenstvo sa uskutoční dňa 20. 10. 2014 (pondelok) o 16,00 hod. v priestoroch školy. Po ňom budú pokračovať triedne Rodičovské spoločenstvá. Zvolení triedni dôverníci sa stretnú o 17,20 hod. v riaditeľni školy. Všetci rodičia sú vítaní.

Riaditeľstvo školy

• Komprax stále pokračuje!

• Skús to aj v tomto roku. Spoj sa s tretiakmi, tí to už vedia a pridaj sa k úspešným "projektantom" Komprax.

www.minedu.sk/vdaka-kompraxu-menia-mladi-ludia-svoje-okolie-k-lepsiemu/

• Pamätáš si ešte slovenčinu ôsmeho ročníka ZŠ?

• Skús sa otestovať!

• Otvorenie školského roka 2014/15

• Slávnostné otvorenie nového školského roka sa uskutoční dňa 2. septembra. Stretneme sa o 8,00 hod. pred školou, od 8,15 hod. privítame školský rok svätou omšou v našom kostole. Predpokladané ukončenie prvého školského dňa bude okolo 10,00 hod. Prídeme bez prezúvok a tašiek, prinesieme si iba dobrú náladu.

Riaditeľstvo školy.

• OTESTUJTE SA ZO SLOVENČINY

• Skús sa otestovať zo slovenčiny. Ide o učivo zo ZŠ. Obstojíš?

• SPIŠSKÝ JERUZALEM

• Pozrite si pohľad na Spišský Jeruzalem pohľadom publicistov z košickej televízie.

• Metamorfózy v čase

• Metamorfózy v čase - Obrázok 1                        VIAC: ťukni na fotografiu

• Maturity 2014 - čo o nás napísali v Ičku a kde je pravda (INEKO)

• V úspešnosti maturitných skúšok sme reprezentovali školu a Spišskú Novú Ves 12. miestom v rámci Slovenskej republiky v predmete matematika (pozri prílohu).

V predmete sloveský jazyk a literatúra sme v rámci mesta skončili na druhom mieste.

Celkovo v meste Spišská Nová Ves sme zo všetkých stredných škôl a gymnázií obsadili druhé miesto.

A, navyše, žiaden žiak opravnú maturitnú skúšku u nás nerobí.

Príloha:

SKOLY_S_USPESNOSTOU_V_MATEMATIKE_NAD_70_PERCENT.docx

MS_2014.docx

• Zmaturovali by ste z literatúry? Skúste sa otestovať

• Prejdi na:   http://kultura.sme.sk/c/7262384/zmaturovali-by-ste-z-literatury-otestujte-sa.html

• Záver školského roka

• Školský rok 2013/2014 ukončíme dňa 26. 6. 2014 sv. omšou o 8,15 hod. Všetkým žiakom prajeme krásne prežitie prázdnin

• CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

• Prváci (Silvia Olejniková, Ján Lačný, Lukáš Andreánsky) prišli, zabojovali a stali sa úspešnými riešiteľmi. Blahoželáme a tešíme sa na ďalší školský rok.

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA - Obrázok 1 CHEMICKÁ OLYMPIÁDA - Obrázok 2