• Novinky

      • Návšteva Spišskej Kapituly

      • Dnešný deň sme pookriali telom i dušou. Naše kroky viedli na Spišskú Kapitulu, kde sme si boli najprv uctiť pamiatku pre nás a našu školu významných ľudí, ktorí nás predišli do večnosti - patróna našej školy Štefana Mišíka, zakladateľa našej školy otca biskupa Františka Tondru a priateľa našej školy o.b. Mons. Štefana Sečku.

       Tak naše kroky viedli do Katedrály sv. Martina, kde sme si vypočuli zaujímavý výklad o jej histórii v podaní historika Mgr. et Mgr. Vladimíra Olejníka, PhD. a potom v biskupskom paláci pozdravili otca biskupa Mons. Jána Kuboša. 

       Na záver sme vykonali pobožnosť Krížovej cesty v nádhernom prostredí Spišského Jeruzalema na Pažici.

      • Krížová cesta

      • Tento týždeň naši žiaci priniesli hranú pobožnosť Krížovej cesty medzi žiakov a pedagógov ZŠ sv. Cyrila a Metoda a ZŠ Povýšenia sv. Kríža. Pútavou dramatizáciou, ktorú si žiaci sami zrežírovali a nacvičili, či už v hereckom alebo hudobnom podaní, sprítomnili cestu utrpenia nášho Pána Ježiša Krista.

       Sme radi, že aj takouto formou sme mohli navštíviť tieto základné školy.

      • Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií

      • Ako jediné gymnázium zo Spišskej Novej Vsi sme sa v stredu 6. apríla zúčastnili krajského kola Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií.

       Táto súťaž má dlhoročnú tradíciu a naša škola mala na nej prvýkrát zastúpenie v podobe 3-členného chlapčenského tímu v zložení Andrej Dzimko, Juraj Javorský a Jakub Jochman. Chlapci museli odpovedať na 107 otázok z rôznych oblastí dejín 2.svetovej vojny. Vôbec to nemali ľahké a otázky boli  pomerne náročné.

       Pár otázok zo súťaže Vám prinášame v priložených slidoch, skúste aj Vy sami, či by ste vedeli správne odpovedať na niektorú z nich.

      • Spolupráca so ZŠ Lipová

      • Naši druháci si v piatok 1. apríla vyskúšali, aké je to stáť na druhej strane katedry. Pre žiakov Základnej školy na Lipovej ulici si vrámci ich projektového dňa venovanému digitálnym zručnostiam pripravili workshop s aktivitami  nielen o nástrahách, ktoré nám médiá prinášajú, ale aj návody a rady, ako rozvíjať kritické myslenie pri používaní médií.

      • Amfo 2022

      • Medzi 58-mimi najlepšími fotografiami neprofesionálnych fotografov vrámci regionálneho kola celoštátnej postupovej fotografickej súťaže Amfo 2022, ktorá je jedinou svojho druhu na Slovensku, môžete vidieť aj tvorbu našich žiakov.

       V A-kategórii - čiernobiela fotografia - získala Ninka Pekárová 1. miesto s fotografiou "Spomienky" a súčasne aj čestné uznanie za fotografiu "Späť ku koreňom".

       V B-kategórii - farebná fotografia - získala Martina Zakuciová čestné uznanie za fotografiu "Objavy minulosti".

       V kategórii Experiment získal Radoslav Kollár čestné uznanie za fotografiu "Externá pamäť".

       Vrámci výstavy, ktorá bude verejnosti sprístupnená do 30. apríla 2022 sú vystavené aj ďalšie práce našich žiakov Daniela Klešča, Sebastiána Zumrika, Ninky Pekárovovej, Barbory Mišendovej a Magdalénky Filippovej.

       Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov v krajskom kole.

      • Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín

      • Sára Mária Hollárová a Erika Lesňáková 31. marca 2022 reprezentovali našu školu na 68. ročníku okresného kola celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy, Hviezdoslavov Kubín 2022 v Spišskej Novej Vsi.

       Dievčatá podali obdivuhodné výkony a v silnej konkurencii získala Sára Mária Hollárová 3.miesto v prednese poézie Krosná od Tomáša Repčiaka.

       Srdečne blahoželáme a obom dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy.

      • Majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu

      • Rýchle nohy, radosť z pohybu a chuť bojovať našej bežeckej trojici určite nechýba.

       Janko Dzurňák, Benjamín Gradžilo a Timotej Krupa si na Školských majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu žiakov záklaných a stredných škôl, ktoré sa uskutočnili vo štvrtok 31.marca 2022 v Bratislave vybojovali krásne 2. miesto.

       Chlapci obrovská gratulácia k Vášmu úspechu, sme na Vás hrdí.

      • Zbieraj známky, pomôž misiám!

      • Už niekoľko rokov prebieha na Slovensku pod záštitou Palotínov zbieranie použitých poštových známok pre pomoc misiám. Aj my by sme chceli pomôcť a podporiť túto zbierku.

       Pozbierajte doma alebo od známych staré obálky s orazítkovanými známkami. Vystrihnite z nich známky neporušené s papierovým okrajom cca 1 cm širokým. Známky neodlepujte! Takto pripravené známky prineste do školy.

       Peniaze získané predajom týchto známok budú určené na podporu misijných činností.

       Ďakujeme za každú jednu poštovú známku.

      • 25. marec 1942 - smutný dátum v dejinách Slovenska

      • Prvý transport slovenských Židov do vyhladzovacieho tábora v Osvienčime bol vypravený zo železničnej stanice v Poprade 25. marca 1942 o 20:20 hod. V ten deň v popoludňajších hodinách vystúpilo z vagónov 999 živých žien, ktoré boli následne podrobené selekcii na rampe v koncentračnom tábore Osvienčim. Podľa svedectiev pamätníkov prežilo väznenie z prvého transportu asi 20 mladých dievčat.

       Týmto sa začala prvá vlna transportov zo Slovenska....

       Tragické osudy miliónov Židov v Európe, vrátane Slovenska, nesmú zostať nikdy zabudnuté a mali by sme si ich neustále pripomínať ako memento, kam až môže zájsť totalitná ideológia a ľudská nenávisť.

       Pozrite sa, ako sa našim tretiakom na hodine dejepisu podarilo spracovať tému Život slovenského Žida na našom území počas druhej svetovej vojny.

      • Čo vieš o hviezdach?

      • Včerajší deň patril všetkých nadšencom astronómie, ktorí si preverili svoje vedomosti v regionálnom kole celoslovenskej vedomostnej súťaže "Čo vieš o hviezdach?". Čakali na nich otázky z všeobecnej astronómie, astrofyziky, histórie astronómie, slnečnej sústavy, či využití kozmonautických prostriedkov v astronómii.

       V krajskom kole nás bude reprezentovať Marek Grečko, ktorý sa včera umiestnil na 2. mieste v III. kategórii.

       Marekovi srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

      • Svetový deň Downovho syndrómu

      • Dnes, 21. marca 2022 si pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak podpory ľudí s DS a oslavy ľudskej jedinečnosti, ktorá robí tento svet krajším, pestrejším a zaujímavejším a že byť odlišný je normálne, nosia dve rozdielne ponožky.

       Aj naši žiaci aj učitelia sa dnes zapojili do „Ponožkovej výzvy“ a tak prejavili solidaritu a podporili ľudí s Downovým syndrómom a ich rodiny.

      • Kvalifikačné preteky

      • Naši chlapci a dievčatá sa dňa 15. marca 2022 zúčastnili kvalifikácie o postup na Medzinárodné školské majstrovstvá v cezpoľnom behu, ktoré sa konali v obci Látky, neďaleko Detvy.

       V sťažených podmienkach a teréne s vysokým prevýšením sa opäť pokúsili prekonať samých seba. Chlapci v behu na 5000m, rovnako aj dievčatá v behu na 3000m obsadili ako družstvo krásne 4-té miesta.

       Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

      • Netradičná hodina dejepisu

      • Snažíme sa našim žiakom vytvárať hodiny, z ktorých si odnesú čo najviac vedomostí, ale aj zážitkov.

       Na hodine dejepisu si žiaci tentokrát zahrali scénku príchodu Konštantína a Metoda na Veľkú Moravu. Scénku si žiaci pripravovali sami, museli si naštudovať informácie k jednotlivým scénam. Takýmto spôsobom si z hodiny odniesli viac ako z tradičnej výkladovej hodiny.

      • Výtvarné spektrum 2022

      • Vo februári 2022 sa uskutočnilo regionálne kolo 59. ročníka celoštátnej výtvarnej súťaže Výtvarné spektrum, kde našu školu reprezentovali svojimi prácami žiačky druhého ročníka Natália Omastová a Erika Lesňáková.

       Obe dievčatá boli úspešné vo vekovej kategórii 15-25 rokov. 

       Natália získala ako jediná čestné uznanie v kategórii maľba.

       Erika Lesňáková získala 1. miesto v kategórii priestorová tvorba a postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční v Košiciach.

       Ak budete chcieť trošku duševne pookriať pri umeleckých dielach, srdečne Vás poývame na vernisáž výstavy diel celoštátnej postupovej súťaže v Spišskom kultúrnom centre, ktorá sa bude konať 24. februára 2022.

       Výstava potrvá do konca marca a jej súčasťou budú aj diela našich žiačok.

      • Online DOD 2022

      • Poďme sa stretnúť online!

       Už 3. februára 2022 o 18:00 na @GymMisika sa môžete dozvedieť zaujímavé informácie nielen o štúdiu na našom gymnáziu, ale aj o našom študentskom živote.

       Všetci ste srdečne vítaní.

      • Piráti krásy

      • Srdečne blahoželáme našim študentkám Petre Olejníkovej a Sáre Márii Hollaarovej ku krásnym prvým miestam v diecéznom kole recitačnej súťaže Piráti krásy v kategórii poézie a prózy.

      • Navždy sa zachová v pamäti stužková...

      • Keď atmosféra dýcha krásnymi vôňami, elegantnými šatami, dobrou náladou, úsmevmi na tvárach, ale aj očakávaním, ako to všetko dopadne... S malým oneskorením Vám prinášame pár výnimočných záberov z odovzdávania zelených stužiek našim štvrtákom, ktoré sa uskutočnilo ešte v októbri.

        

      • Raccontare in Italiano

      • Pri príležitosti konania “XXI. týždňa talianskeho jazyka vo svete”, ktorého cieľom je propagovať taliansky jazyk, vyhlásilo Talianske veľvyslanectvo v Bratislave v spolupráci s asociáciou Eduitalia prvý ročník súťaže “Raccontare in Italiano”, určenej študentom stredných škôl na Slovensku študujúcim taliansky jazyk. 

       Naša žiačka Dominika Štiavnická (III.roč.) sa zúčastnila tejto esejistickej súťaže s témou Mládež a životné prostredie. 

       Dominike ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy.

      • Spolupráca so strednou školou v Bologni

      • Sme veľmi radi, že naďalej pokračujeme v spolupráci so strednou školou v Bologni.

       Naši žiaci mali teraz možnosť pozrieť si video o živote na strednej škole a v ich meste, ktoré si pre nás naši taliansky spolužiaci pripravili.

       Dúfame, že už čoskoro sa s nimi stretneme aj osobne, či už u nás alebo v Bologni. 

  • Kontakty

   • Cirkevné gymnázium Štefana Mišíka
   • gym.misika@gmail.com
   • 0915 930494 - Riaditeľ školy
   • Radničné námestie 271/8 , 052 01 Spišská Nová Ves Slovakia
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje