• Riaditeľské voľno

• Podľa § 150, ods. 5 Zákona č. 245/2008 Zb. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľujem na deň 19. december 2014 (piatok) riaditeľské voľno žiakom z prevádzkových dôvodov.

Príjemné prežitie predĺžených vianočných prázdnin.

Riaditeľ školy

• Beseda o neznámych spravodlivých

• O tom, kam môže viesť ľudská zloba, nenávisť a závisť paralelne s ľudskou hlúposťou a nevedomosťou sme sa dozvedeli v besede o politických procesoch z 50. rokov s priamym aktérom a človekom, ktorý to zažil na vlastnej koži, Nespravodlivo odsúdený bývalým režimom, vtedy mladý človek, ktorý sa dostal do Jáchymova dva roky po skončení gymnaziálneho štúdia. Pokora v jeho hlase nám jasne dávala najavo, že také niečo už nemôžeme dopustiť a od mladej generácie závisí, v akom spoločenstve a spoločnosti budeme žiť.

• Ružomberok - Bratislava - Viedeň

• Pozrite si fotografie, čo všetko zažili žiaci a učitelia školy na duchovno-poznávacej exkurzii Ružomberok - Bratislava - Viedeň v posledných novembrových dňoch.

• Juvenes translatores

• Usilovne pracovali, čakáme už iba na výsledky. Držíme im palce, nech im to z vybratých trinástich škôl zo Slovenska dopadne čo najlepšie. No asi najdôležitejšia je skúsenosť, ktorú títo žiaci získali a budúcoročné maturity zvládnu bez problémov.

• Triedne rodičovské spoločenstvo

• Triedne rodičovské spoločenstvá sa uskutočnia dňa 9. 12. (utorok) o 16,00 hod. v kmeňových triedach. Ich trvanie je do 17,30 hod. Pozývame všetkých rodičov na posledné spoločenstvo v tomto kalendárnom roku a zároveň aj posledné rodičovské pred polročnou klasifikáciou, dokedy je možné ešte popracovať na známkach pri polročných vysvedčeniach.

Vedenie školy.

• Janko Silan, s nádejou hľadiaci

• Blahoželáme Matúšovi Olejníkovi ku 2. miestu v diecéznom kole recitačnej súťaže, v II. kategórii. A, samozrejme, držíme mu všetky prsty v ďalších súťažiach, na ktorých sa ešte zúčastní. Možno aj so svojou vlastnou tvorbou.

• Fórum - politickí väzni minulého režimu

• O 17. novembri toho z učebníc vieme veľmi málo. Ešte menej o politických väzňoch, ktorí boli nespravodlivo stíhaní, odsúdení a často aj popravení. Viac o tomto období by sme sa mohli dozvedieť na spomínanom fóre, kde budú prítomné aj deti (dnes už dospelí ľudia) nespravodlivo odsúdených. Fórum je spestrené prezentáciou DVD filmu a kladením vencov. Učme sa z minulosti, aby sa znovu nezopakovala.

Uvidíme sa tam spolu po divadelnom predstavení (štvrtok, 13. 11.).

• Rysavá jalovica

• Dňa 13. 11. (štvrtok) spolu s inými strednými školami zistíme, či sa Adam Krt naozaj polepšil a či máme takého herca, ako bol Jozef Kroner. Tešíme sa na kultúrny zážitok a štvrtáci to môžu použiť pri maturitách. Všetci sa stretneme o 8, 15 hod. pred kinom MIER.

• Dni kresťanskej kultúry

• Tieto dni sú adresované pre študentov 3.-4. ročníka gymnázií a stredných škôl, vysokoškolákov, mladých intelektuálov a umelcov, ktorí majú záujem hlbšie vniknúť do poznávania kresťanskej kultúry spojenej s duchovným životom. Ide o poskytnutie formácie v oblasti kresťanskej kultúry a duchovného života pre intelektuálne zameraných mladých ľudí. Tento druh formácie zabezpečuje Dr. Ľuboslav Hromják, ktorý bude mať väčšinu prednášok, avšak nebudú chýbať ani jeho hostia.

A nebudeme chýbať ani my. Už sa tešíme.

• Jesenné prázdniny

• Pekné jesenné prázdniny a pokojné prežitie sviatkov všetkým zamestnancom a žiakom školy želá riadidteľstvo školy.

• Burza stredných škôl

• V dňoch 27. až 28. 10. sa na ekonomickom lýceu konala burza stredných škôl okresu Spišská Nová Ves. My ďakujeme žiakom druhého až štvrtého ročníka, ktorí prezentáciou, hovoreným slovom a ukážkami práce s tabletmi prezentovali našu školu a dosiahnuté úspechy v minulosti - umiestnenie v maturitnej skúške, najnižší podiel pri produkcii nezamestnanosti, najvyšší podiel počtu prijatých žiakov na VŠ. a iné, už známe dosahované úspechy.

• Stužková slávnosť

• Dňa 25. 10. sa v v Redute uskutočnila stužková slávnosť pre žiakov 4. A triedy. Skvelá nálada, bohatý program, príjemní hostia a rodičia netrpezlivo sledovali svojich budúcich maturantov. My im prajeme, nech na MS majú šťastnú ruku a dobré pero. Zatiaľ ešte stále čakáme na fotografie, aby sme sa nimi mohli potešiť a zaspomínať si na pekné chvíle.

• Tabletová trieda

• Už nie iba pedagogickí zamestnanci, ale aj žiaci majú možnosť pri práci využívať tablet a pripojenie k wi-fi. V rámci projektu Digipédia sme školu obohatili o 20 žiackych tabletov, interaktívnou tabuľou s príslušenstvom a NTB. Nech sa ich práci v predmetoch MAT, CHE, FYZ, DEJ, GEG a CUJ darí a tablety nech sa stanú prostriedkom na dosiahnutie cieľa, nie iba cieľom.

• Rodičovské spoločenstvo

• Celoškolské rodičovské spoločenstvo sa uskutoční dňa 20. 10. 2014 (pondelok) o 16,00 hod. v priestoroch školy. Po ňom budú pokračovať triedne Rodičovské spoločenstvá. Zvolení triedni dôverníci sa stretnú o 17,20 hod. v riaditeľni školy. Všetci rodičia sú vítaní.

Riaditeľstvo školy

• Komprax stále pokračuje!

• Skús to aj v tomto roku. Spoj sa s tretiakmi, tí to už vedia a pridaj sa k úspešným "projektantom" Komprax.

www.minedu.sk/vdaka-kompraxu-menia-mladi-ludia-svoje-okolie-k-lepsiemu/