• Beseda s vdp. Dušanom Škurlom

• Deň 25. marec už vstúpil do povedomia pod názvom „Deň počatého dieťaťa“. Ide o uvedomenie si hodnoty ľudského života ako Božieho daru, ktorý sme posilnili spoločnou besedou s kňazom vdp. Dušanom Škurlom. Od roku 2007 sa aktívne venuje téme „pro-life“. Pôsobí v Košickej arcidiecéze ako koordinátor aktivít na ochranu života nenarodených. Angažoval sa v organizácii Národného pochodu za život v Košiciach, ako aj kampani 9 mesiacov za život. Stál pri zrode košickej pro-life organizácie Deti svätej Alžbety – Aliancia za život, o.z.
            Žiakov našej školy zo všetkých ročníkov sprevádzal témou „Za život“ deň predtým - v stredu 24. marca 2021. Pútavo rozprával o počatí, ktoré dodáva krásu otcovstvu a materstvu a ktoré posilňuje manželstvo – svätyňu lásky. Ďalšou témou bolo panenstvo, ktoré prirovnal k daru, ktorý chystáme na svadbu a vieme, že nikto z nás nedáva dar, ktorý je už použitý, ošúchaný a zničený. Treťou témou bola tragédia, uprostred ktorej žijeme, a to potrat. Základné argumenty, ktoré nám nedovoľujú prijať ho, sú: ľudský život začína počatím a nikto nemá právo siahnuť na život nevinného človeka. Spolu s potratom súvisia ďalšie problematiky – hormonálna antikoncepcia a umelé oplodnenie, o ktorých sme počuli od vdp. Škurlu odborný výklad. Potom sa otvorila živá diskusia,
            ktorá v nás upevnila vedomie a presvedčenie „pro-life“.
            S vďakou za nádherný dar života nás všetkých Mgr. Mariana Užáková - sr. Filotea

• Biologická olympiáda

• Krajské kolo z biologickej olympiády sa konalo online formou v termínoch 10. 3. a 11. 3.

V kategórii A súťažili:

Martina Urbanová - 10. miesto

Veronika Kostelníková - 12. miesto

V kategórii B súťažili:

Elena Szuperáková - 10. miesto

Timotej Krupa  - 13. miesto

Tešíme sa z dosiahnutých výsledkov a gratulujeme!

• Olympiáda zo slovenského jazyka

• Srdečne blahoželáme Radovanovi Marcinčinovi k 4. miestu na krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, ktoré sa konalo 12.2. ako inak, online formou a zoom pohovorom.

Stal sa tak úspešným riešiteľom kategórie A.

• Biblická olympiáda

• Aj tento rok sa uskutočňuje Biblická olympiáda, aj keď novým spôsobom, cez online priestor. Témou olympiády sú knihy Exodus 1-24, kniha proroka Jonáša a evanjelium podľa Jána. Našu školu na dekanátnom kole zastupovali Andrej Kalík, Katarína Pacáková a Radovan Marcinčin.  Naši žiaci vyhrali dekanátne (resp. okresné) kolo a postúpili do diecézneho (resp. krajské). Blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole súťaže."

• Spestrenie hodín anglického jazyka

• Sme veľmi vďační, že sme mohli mať úžasnú online hodinu anglického jazyka spojenú s native speakerom pánom Stephenom White z Americkej ambasády, ktorý nás obohatil o svoje skúsenosti a život z Hawaii a porozprával aj o klimatických zmenách. Následne sa žiaci zapojili do obohacujúcej diskusie.