• 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia Cirkevného gymnázia Štefana Mišíka,

aj tento rok máte možnosť rozhodnúť o 2% z Vašich už zaplatených daní za rok 2019. Ak sa rozhodnete pre nás, prejavíte nám tým veľkú podporu a dôveru, pretože vyzbierané peniaze nám pomôžu skvalitniť činnosti realizované pre našich žiakov a teda Vaše deti.

Pripravili sme pre Vás prehľad o spôsobe ako môžete 2% poukázať,  kliknite TU pre stiahnutie návodu a

klliknite pre stiahnutie vyhlásenia: Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-FO.pdf

• Duchovná obnova druhákov

• V dňoch 19. - 21. februára 2020 sa žiaci II.A triedy zúčastnili duchovnej obnovy v Spišskej Kapitule pod vedením vdp. Martina Bartoša. Zaoberali sme sa témou siedmych hlavných hriechov a naše uvažovanie vyvrcholilo témou pokánia, zmierenia a dialógu. Mali sme možnosť prijať sviatosť zmierenia, adorovať a tráviť čas v samote. Každý deň sme slávili svätú omšu a na tú záverečnú prišiel medzi nás aj emeritný biskup J. E. Andrej Imrich, ktorý hovoril o kríži a jeho prijatí. Sme vďační za každé slovo povzbudenia a odhodlaní uskutočňovať počuté slová v našich životoch.

• Duchovná obnova tretiakov

• 12. - 13. februára 2020 sa naši tretiaci zúčastnili pravidelnej dvojdňovej duchovnej obnovy, tentokrát nás prichýlili v Charitnom dome v Dolnom Smokovci. Prežili sme hodnotný čas na svätých omšiach, večernej adorácii Najsvätejšej Sviatosti, zaujímavých prednáškach nášho pána kaplána Martina, ale aj hodnotné svedectvá sestier Sv. kríža a gréckokatolíckeho kňaza o. Vasiľa. Okrem toho sme si vychutnali krásne tatranské počasie na výlete na Hrebienok. Ďakujeme Pánovi za požehnaný čas!

• DOD

• Dňa 5.2.2020 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí, počas ktorého sa mohli všetci záujemcovia o štúdium zoznámiť nielen s priestormi našej školy, ale mohli vidieť aj ukážky jednotlivých predmetov, napr. taliančiny, fyziky, dejepisu, či zažiť rozhovor s našou írskou lektorkou anglického jazyka. Sprievodcovia z radov študentov poukazovali všetky zákutia, telocvičňu s lezeckou stenou, či chemické laboratórium. Pozrite si priložený fotoalbum aj reportáž z TV Reduty, ktorá nás prišla navštíviť.