• Môj pohyb v EÚ...

• Sme súčasťou EÚ, no mnohé informácie či fakty nás často zaskočia a nevieme si s nimi poradiť. Preto sme oslovili Ing. Petra Malatinského z EUROPE DIRECT SNV, aby nám objasnil práva a fungovanie EÚ. Prednáška sa konala 28.10. v rámci Seminára z občianskej náuky a žiakov zaujala, no hlavne prakticky vyzbrojila do života, keďže sme sa venovali aj otázke práce či štúdia v krajinách EÚ. Ďakujeme za príjemné posedenie.

• Divadelné umenie: Kam sme sa to dostali?

• Divadlo žije! Týmito slovami sa končilo predstavenie v Spišskom divadle, ktoré spríjemnilo tretiakom deň pred jesennými prázdninami. Edukačný projekt o spoznávaní divadla-  DIVADLO V KOCKE: Kam sme sa to dostali?-  žiakov zaujal, pobavil i poučil. Tešíme sa na ďalší umelecký zážitok.

• Bohúňova paleta 2015

• Naša žiačka Janka Budzáková- 4.A sa zapojila do medzinárodnej výtvarnej súťaže BOHÚŇOVA PALETA 2015 a jej práca mala úspech...Blahoželáme!

• Školenie v Kysaku

• Základné ľudské práva a slobody- téma, ktorá sa týka každého z nás...Preto sa naši traja žiaci z 3.A- Kamila Lazorová, Branislav Galik a Mária Kyjovská- rozhodli preveriť svoje znalosti v rámci tejto problematiky a boli súčasťou školenia v Kysaku a to 21.- 23. 10. 2015. Tvorili videá, prezentácie a vzdelávali sa na zaujímavých a podnetných prednáškach. Ďalej ich čaká olympiáda, na ktorej využijú vedomosti z tohto školenia. Veľa šťastia!

• Hodina dejepisu v uliciach mesta

• Výučba dejepisu nemusí byť len nudné memorovanie dátumov a udalostí, ale môže prebiehať aj zaujímavým výkladom priamo v uliciach mesta, o čom sa presvedčili aj žiaci prvého a druhého ročníka.

• Majstrovstvá v bedmintone

• Srdečne blahoželáme našim chlapcom k víťazstvu 2. miesta v obvodných majstrovstvách v bedmintone stredných škôl a prajeme im veľa úspechov aj v budúcnosti.

• Celoslovenská zbierka Biela pastelka

• Žiaci druhého ročníka sa zapojili do celoslovenskej verejnej zbierky Biela pastelka na podporu ľudí zo zrakovým postihnutím, ktorá sa konala vuliciach nášho mesta.Svoju podporu vyjadrili aj ostatní žiaci a pedagógovia našej školy.