• Malým a bezbranným

• Ďakujeme našim žiakom, ktorí pripravili Mikuláša pre deti zo Slovenskej katolíckej charity a deti zo sociálne slabších rodín. Pekný program, milé slovo a množstvo obohacujúcich zážitkov na oboch stranách sú výsledkami týchto stretnutí spoločenstiev. A najkrajšou odmenou bol úsmev v detských očiach, ktorý sa nedá nahradiť ničím. Pokojné prežitie vianočných sviatkov vám želá vaša škola.

• Riaditeľské voľno

• Podľa § 150, ods. 5 Zákona č. 245/2008 Zb. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľujem na deň 19. december 2014 (piatok) riaditeľské voľno žiakom z prevádzkových dôvodov.

Príjemné prežitie predĺžených vianočných prázdnin.

Riaditeľ školy

• Beseda o neznámych spravodlivých

• O tom, kam môže viesť ľudská zloba, nenávisť a závisť paralelne s ľudskou hlúposťou a nevedomosťou sme sa dozvedeli v besede o politických procesoch z 50. rokov s priamym aktérom a človekom, ktorý to zažil na vlastnej koži, Nespravodlivo odsúdený bývalým režimom, vtedy mladý človek, ktorý sa dostal do Jáchymova dva roky po skončení gymnaziálneho štúdia. Pokora v jeho hlase nám jasne dávala najavo, že také niečo už nemôžeme dopustiť a od mladej generácie závisí, v akom spoločenstve a spoločnosti budeme žiť.

• Ružomberok - Bratislava - Viedeň

• Pozrite si fotografie, čo všetko zažili žiaci a učitelia školy na duchovno-poznávacej exkurzii Ružomberok - Bratislava - Viedeň v posledných novembrových dňoch.

• Juvenes translatores

• Usilovne pracovali, čakáme už iba na výsledky. Držíme im palce, nech im to z vybratých trinástich škôl zo Slovenska dopadne čo najlepšie. No asi najdôležitejšia je skúsenosť, ktorú títo žiaci získali a budúcoročné maturity zvládnu bez problémov.

• Triedne rodičovské spoločenstvo

• Triedne rodičovské spoločenstvá sa uskutočnia dňa 9. 12. (utorok) o 16,00 hod. v kmeňových triedach. Ich trvanie je do 17,30 hod. Pozývame všetkých rodičov na posledné spoločenstvo v tomto kalendárnom roku a zároveň aj posledné rodičovské pred polročnou klasifikáciou, dokedy je možné ešte popracovať na známkach pri polročných vysvedčeniach.

Vedenie školy.