| Názov školy | Cirkevné gymnázium Štefana Mišíka Spišská Nová Ves, Radničné námestie 271/8 |
| Adresa školy | Radničné námestie 271/8 , 052 01 Spišská Nová Ves |
| Telefón | 053/4173702 |
| gymsnv@kapitula.sk | |
| WWW stránka | cgymmisikasnv.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Ján Stuhlák | 053/4173702 | 0915903494 | gymsnv@kapitula.sk |
| ZRŠ | Mgr. Terézia Petreková | 053/4173702 | gymsnv@kapitula.sk | |
| ZRŠ | ||||
| ZRŠ |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Lýdia Sanetriková | lydia.sanetrikova@centrum.sk |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Marcinčinová | jana68mar@gmail.com |
| ostatní zamestnanci | Mária Harenčárová | harencarova.maria@gmail.com |
| zástupcovia rodičov | Ing. Alena Andreánska | |
| Anna Kopecká | ||
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Ján Orinin | |
| Mgr. Slavomír Gallik | ||
| Patrícia Kubusová | ||
| zástupca žiakov | Denis Čuchran |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| PK predmetov | PaedDr. Marcela Farkašová | všetky predmety |
Počet žiakov školy: 75
Počet tried: 4
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| I.A | 11 | |
| II.A | 17 | |
| III.A | 24 | |
| IV.A | 20 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: súčet / počet dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2014: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2014: súčet / počet dievčat
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | 1AJ | 2AJ | BIO | CVB | CVF | DEJ | ESV | ETV | FYZ | GEG | CHE | INF | KNB | KMN | KAJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,55 | 1,45 | 1,73 | 1,91 | 1,18 | 1,91 | 1,45 | 1 | 1,27 | ||||||
| II.A | 2 | 1,89 | 1,89 | 2,5 | 1,61 | 2,56 | 1,61 | 1,06 | 1,5 | ||||||
| III.A | 2 | 1,4 | 1,88 | 1,92 | 2,21 | 1,38 | 1,75 | 1,25 | 1 | ||||||
| IV.A | 2,5 | 1,8 | 1 | 2,44 |
| Trieda | KNJ | MAT | NBV | NAS | 1NJ | 2NJ | OBN | PVM | PYE | SAJ | SEB | SED | SEF | SEG | SEC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 2,18 | 1,91 | |||||||||||||
| II.A | 2,56 | 1,78 | |||||||||||||
| III.A | 2,42 | 1,8 | 1,95 | 1,88 | 1,78 | 1,5 | 2 | 1 | |||||||
| IV.A | 2,4 | 2,76 | 2,6 | 2,44 | 2,71 | 2,14 | 2,71 | 1 | 1,83 |
| Trieda | SEN | SEM | SNJ | SEY | SSJ | SJL | SNS | SPR | TSV | TEV | THF | UKL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| II.A | 1,72 | 1,11 | 1,06 | 1,17 | ||||||||
| III.A | 1,2 | 2 | 2 | 1,83 | 1,25 | 1 | 1,08 | |||||
| IV.A | 1,5 | 2,75 | 2,68 | 2,43 | 2,29 | 1,29 | 1 | 1,29 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 11 | 6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.A | 17 | 6 | 8 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| III.A | 24 | 11 | 9 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| IV.A | 20 | 4 | 7 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 11 | 744 | 67,64 | 744 | 67,64 | 0 | 0,00 |
| II.A | 17 | 2614 | 149,08 | 2604 | 148,52 | 10 | 0,56 |
| III.A | 24 | 3227 | 134,46 | 3170 | 132,08 | 57 | 2,38 |
| IV.A | 20 | 2728 | 136,4 | 2639 | 131.95 | 89 | 4.45 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B2 | 16 | (10/6) | 37,56% | 16 | 59,06% | 16 | 6 | 4 | 3 | 1,77 | 13 | ||
| Biológia | 7 | (0/7) | 3 | 3 | 1 | 2,29 | 7 | |||||||
| Dejepis | 7 | (5/2) | 3 | 2 | 1,40 | 5 | ||||||||
| Fyzika | 1 | (0/1) | 1 | 1,00 | 1 | |||||||||
| Geografia | 1 | (1/0) | ||||||||||||
| Chémia | 4 | (0/4) | 2 | 1 | 1 | 1,75 | 4 | |||||||
| Informatika | 6 | (6/0) | 2 | 2 | 1 | 1,80 | 5 | |||||||
| Katolícke náboženstvo | 1 | (1/0) | ||||||||||||
| Matematika | 2 | (1/1) | 46,70% | 2 | 1 | 1 | 1,50 | 2 | ||||||
| Nemecký jazyk | B2 | 5 | (1/4) | 33,75% | 4 | 71,25% | 4 | 1 | 2 | 2 | 2,20 | 5 | ||
| Občianska náuka | 15 | (10/5) | 4 | 5 | 2 | 1 | 2,00 | 12 | ||||||
| Slovenský jazyk a literatúra | 21 | (11/10) | 51,72% | 21 | 75,13% | 21 | 8 | 8 | 2 | 1,67 | 18 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| I.A | 7902 J gymnázium | |
| II.A | 7902 J gymnázium | |
| III.A | 7902 5 gymnázium | |
| IV.A | 7902 5 gymnázium |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Konverzácia v ANJ | prvý | 1 | 1 |
| Konverzácia v ANJ | prvý | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 1. A | ANJ | 1 | |
| 1. A | FYZ | 1 | |
| 1. A | KNB | 1 | |
| 1. A | MAT | 1 | |
| 2. A | ANJ | 1 | |
| 2. A | CHE | 1 | |
| 2. A | KNB | 1 | |
| 3. A | SJL | 1 | |
| 3. A | BIO | 1 | |
| 3. A | KNB | 2 | |
| 4. A | SJL | 1 | |
| 4. A | KNB | 2 | |
| 4. A | KNB | 1 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 6 | 3 | 5,6 | 3 |
| DPP | 3 | 1,3 | ||
| Znížený úväzok | 5 | 2,7 | ||
| ZPS | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Na dohodu | 2 | 0,4 | ||
| Spolu | 17 | 4 | 11 | 4 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 11 | 11 | |
| vychovávateľov | 0 | 0 | |
| asistentov učiteľa | 1 | 1 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.A | UKL | 1 |
| 1.A | GEG | 1 |
| 1.A | INF | 1 |
| 1.A | TSV | 2 |
| 2:A | TSV | 2 |
| 2.A | INF | 1 |
| 2.A | UKL | 1 |
| 3.A | 2AJ | 2 |
| 3.A | TSV | 2 |
| 3.A | GEG | 1 |
| 3.A | UKL | 1 |
| 4.A | 2AJ | 2 |
| 4.A | TSV | 2 |
| 4.A | UKL | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 3 | |
| štúdium školského manažmentu | 2 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 6 | 1 |
| špecializačné kvalifikačné | 2 | 1 |
| postgraduálne | 0 | |
| doplňujúce pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské pedagogické | 10 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Plavecká štafeta | 3 | ||||
| Bedminton | 4 | ||||
| Volejbalová súťaž | 20 | ||||
| Recitačná súťaž: Janko Silan s nádejou hľadiaci | 2 | 1 | |||
| PišQuorky | 32 | 5 | |||
| Expert Geniality Show | 22 | 10 | |||
| Juvenes Translatores - mladí prekladatelia | 5 | ||||
| Recitačná súťaž: A slovo bolo u Boha | 2 | ||||
| Hviezdoslavov Kubín | 10 | 4 | |||
| Recitačná súťaž: Štúrov Zvolen | 6 | 2 | |||
| Olympiáda v nemckom jazyku | 7 | 2 | |||
| Olympiáda v anglickom jazyku | 6 | 1 | |||
| Finančná olympiáda | 18 | 2 | |||
| Chemická olympiáda | 10 | 1 | |||
| Biblická olympiáda | 25 | 3 |
Ako škola sme svojou účasťou podporili tri celoslovenské finančné zbierky:
- Biela pastelka
- Liga za duševné zdravie
- Sviečka za nenarodené deti
Medzi ďalšie školské aktivity patria:
- návšteva divadelného prestavenia Rysavá jalovica
- Burza škôl
- Deň otvorených dverí
- Prezentácia školy na jednotlivých základných školách v regióne pre žiakov 9. ročníka a ich pre rodičov
- Privítanie Kríža svetových dní mládeže
- Exkurzia Vedeň
- Lyžiarskyvýcvik pre žiakov 1. a 2. ročníka
- Mikuláš pre deti zo sociálne slabších rodín
- Beseda s politickými väzňami
- Živé vysielanie v rádiu Lumen
- Fašiangové imatrikulácie na škole
- Krížová cesta na Pažici v Spišskej Kapitula
- Klub chemikov - vzdelávanie k chemickej olympiáde
- Medzinárodná prehliadka umeleckej činnosti cirkevných škôl
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé:
Patróni čistoty: v spolupráci s Mestským úradom SNV sa škola stará o čistotu najbližšieho okola školy
Digiškola: projekt je zameraný na podporu informatizácie vyučovacieho procesu pomocou tabletov
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2014/2015 boli školou vypracované projekty:
Štipendijný program EHP Slovensko - názov projektu: Interaktívna environmentálna učebňa o prírode v prírode. Projekt bol vypracovaný v spolupráci s partnerskou šklou v Nórsku a Správou NP Slovenský raj. Témom projektu bola tvorbuviacjazyčného náučného chodníka v NP SLovesnký raj pre všetky školy v meste Spišská Nová Ves a okolí. Projekt bol schválený agentúrou SAIA vo výške do 80 000 EUR. Škola však nebola schopná poskytnúť 10 % krytie finančných nákladov, preto sme sa museli tohto projektu vzdať.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: október - dezember 2014
Druh inšpekcie: hĺbková inšpekcia zameraná na pedagogickú činnosť školy
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2014/2015, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
Na základe vykonanej inšpekcie bolo škola informovaná o nasledujúcih nedoastkoch a vyzvaná k ich odstráneniu najneskôr do 31.. 08. 2015
1. Prerokovať ŠkVP v rade školy - termín do 30.04.2015, zodpovedný: riaditeľ školy
2. Stanoviť rozsah vyučovania jednotlivých vyučovacích predmetov v UO pre 4. ročník v súlade s UP - termín: do 30.01.2015, zodpovedný: riaditeľ školy
3. Rozpracovať vzdelávacie štandardy v UO -termín do 31.08.2015, zodpovedný: riaditeľ školy
4. Uviesť spôsob realizácie prierezových tém - termín do 31.04.2015, zodpovedný: riaditeľ školy
5. Prerokovať kritériá, formy, obsah a rozsah prijímacích skúšok na pedagogickej rade - termín do 28.02.2015, zodpovedný: riaditeľ školy
6. Prerokovať školský poriadok na rade školy - termín do 30.06.2015, zodpovedný: riaditeľ školy
7. Implementovať práva a povinnosti zákonných zástupcov a pravidlá vzájomných vzžahov do školského poriadku - termín do 30.06.2015, zodpovedný: riaditeľ školy
8 Zaradiť do rozvrhu najmenej 30-minútovú prestávku medzi dopoludňajším a popoludnňajším vyučovaním - termín do 31.08.2015, zodpovedný: riaditeľ školy
9. Zosúladiť základný úväzok vedúceho zamestnanca v súlade s platnou legislatívou - termín do 31.01.2015, zodpovedný: riaditeľ školy
Marce 2015 - druh inšpekcie: tematická - kontrola priebehu externej časti maturitnej skúšky
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvičňa a pod.): učebne a ostatné priestory školy, určené výchovno - vzdelávací proces, vrátane odborných učební, sú hodnotené kladne a na vysokej úrovni materiálneho zabezpečenia. Telocvičňa bola z dôvodu nevyhovujúcich podmienok a následnej rekonštrukcie uzavretá od októbra 2014 do marca 2015. Výuja TSV prebiehala v náhradných priestoroch, napr. Fithaus, plaváreň, futbalový štadión.
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami: učebnými pomôckami - IKT je škola vybavená nadštandardne, chýbajú niektoré učebnic, chemické a bilogické laboratórium nie je dostatočne vybavené laboratórnymi pomôckami, vchemickom laboratóriu absentuje digestor.
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány: Je potrebné dobudovať podkrovie,´kde by vznikli ďalšie tri odborné učebne, knižnica a kabinety. Tieto požiadavky sú nesplnené z minu,ého školského roka.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov:
- Normatívne prostriedky: 159 249 EUR
- Príspevok na asistenta učiteľa: 8 060 EUR
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
- 0 EUR
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
- spolu 2 110 EUR, z toho mzdy: 1 561 EUR, odvody 549 EUR
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
- 0 EUR
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
- Prenájom pristrov školy: 1 804,49 EUR
- ÚPSVaR - chránená dielňa: 2 743,67 EUR
Ciele,ktoré si škola určilav školskom roku2014/2015 boli splnené. Opäť sa však nenaplnilii očakávania z počtu novo prijatých žiakov. Pociťuje nedostatok žiakov z katolíckych rodín, kde badať istú nedôveru v školu hlavne v jej ďalšej existencii. Vedenie farnosti vydávalo slabé, ba až žiadne svedectvo o škole,čo je jednou z príčin nezáujmu o štúdium na našej škole.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- individuálny prístupk žiakom
- úspešné prijatie žiakov na vysoké školy rôzneho zamerania
- starostlivosť o nadaných žiakov a žiakov s IVVP
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- slabšia úspešnosť žiakov na EČ MS v predmetoch ANJ, NEJ, MAT v rámci celoslovenského priemeru
Návrh opatrení:
- pokračovanie v stanovenej línii
90% maturantov si podalo prihlášky na VŠ, všetci z nich sa zapísali do prvého ročníka VŠ.
Psychologické podmienky v škole sú dodržiavané vo všetkých smeroch.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | 1 | PaedDr. Marcela Farkašová | |
| Fyzikálny krúžok | 3 | Mgr. Terezia Petreková | |
| Chemický krúžok | 4 | RNDr. Alena Spišiaková | |
| Krúžok digitálnych technológií | 26 | Mgr. Ján Stuhlák | |
| Literárno dramatický | 7 | Mgr. Lýdia Sanetriková | |
| Nemecký jazyk | 5 | Mgr. Ľudmila Tišerová | |
| Redakčný krúžok | 7 | Mgr. Jana Marcinčinová |
Spolupráca s rodičmi je pravidelná a na dostatočnej úrovni.
Vzťahy medzi žiakmi, učiteľmi a rodičmi i inými rganizáciami sú na dostatočne vysokej úrovni.
Vypracovala: PaedDr. Marcela Farkašová
V Spišskej Novej Vsi, 29. septembra 2015
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 29. septembra 2015
Powered by aSc EduPage