| Názov školy | Cirkevné gymnázium Štefana Mišíka Spišská Nová Ves, Radničné námestie 271/8 |
| Adresa školy | Radničné námestie 271/8 , 052 01 Spišská Nová Ves |
| Telefón | 053/4173702 |
| gymsnv@kapitula.sk | |
| WWW stránka | cgymmisikasnv.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Ján Stuhlák | 053/4173702 | 0915930494 | gymsnv@kapitula.sk |
| ZRŠ | Mgr. Terezia Petreková | 053/4173702 | gymsnv@kapitula.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Lýdia Sanetriková | lydia.sanetrikova@centrum.sk |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Marcinčinová | jana68mar@gmail.com |
| ostatní zamestnanci | Mária Harenčárová | harencarova.maria@gmail.com |
| zástupcovia rodičov | Ing. Alena Andreánska | |
| Miroslav Bernát | ||
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Ján Orinin | |
| ThLic. Anton Mišek | ||
| Patrícia Kubusová | ||
| zástupca žiakov | Denis Čuchran |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| PK predmetov | Mgr. Yveta Labudová | všetky predmety |
Počet žiakov školy: 101
Počet tried: 5
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| I.A | 17 | 1 |
| II.A | 22 | 1 |
| III.A | 19 | 1 |
| IV.A | 20 | 1 |
| IV.B | 22 | 1 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: súčet / počet dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2012: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: súčet / počet dievčat
| Trieda | 1AJ | 2AJ | BIO | CVB | CVF | DEJ | ESV | ETV | FYZ | GEG | CHE | INF | KNB | KMN | KAJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,56 | 1,63 | 1,69 | 2 | 1,56 | 2,31 | 1 | 1 | |||||||
| II.A | 1,82 | 1,2 | 1,68 | 1,59 | 2,45 | 1,23 | 2,41 | 1 | 1 | ||||||
| III.A | 2,14 | 1,8 | 2,26 | 2,11 | 2,05 | 1,32 | 2,16 | 1,21 | 1 | ||||||
| IV.A | 2,6 | 1,35 | 2,7 | ||||||||||||
| IV.B | 1,81 | 1,17 | 1,18 | 2 |
| Trieda | KNJ | MAT | NBV | NAS | 1NJ | 2NJ | OBN | PVM | PYE | SAJ | SEB | SED | SEF | SEG | SEC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 2,44 | 1,63 | |||||||||||||
| II.A | 2,91 | 1,8 | 1,41 | ||||||||||||
| III.A | 2,79 | 2,8 | 1,86 | 2,05 | 1,83 | 1,83 | 1 | 2,2 | |||||||
| IV.A | 3,2 | 2,4 | 2,4 | 2,86 | 2,57 | 2,5 | |||||||||
| IV.B | 1,5 | 2,14 | 1,83 | 1,81 | 1,86 | 2 | 1,8 | 2 | 1,67 |
| Trieda | SEN | SEM | SNJ | SEY | SSJ | SJL | SNS | SPR | TSV | TEV | THF | UKL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| II.A | 1,23 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| III.A | 2,33 | 3 | 2,27 | 2 | 1 | 1 | 1 | |||||
| IV.A | 2,2 | 3 | 2,56 | 2,5 | 2,3 | 1 | 1 | 1 | ||||
| IV.B | 2,29 | 1,83 | 2,25 | 1,68 | 1,55 | 1 | 1 | 1,18 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 17 | 5 | 10 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| II.A | 22 | 5 | 10 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.A | 19 | 4 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| IV.A | 20 | 0 | 7 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| IV.B | 22 | 10 | 7 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 17 | 1591 | 96,79 | 1591 | 96,79 | 0 | 0,00 |
| II.A | 22 | 2441 | 110,95 | 2441 | 110,95 | 0 | 0,00 |
| III.A | 19 | 1921 | 101,11 | 1902 | 100,11 | 19 | 1,00 |
| IV.A | 20 | 1459 | 72,95 | 1414 | 70,70 | 45 | 2,25 |
| IV.B | 22 | 1356 | 61,64 | 1351 | 61,41 | 5 | 0,23 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B2 | 37 | (17/20) | 38,86% | 36 | 81,11% | 36 | 17 | 6 | 13 | 1,89 | 36 | ||
| Biológia | 16 | (4/12) | 7 | 4 | 4 | 1 | 1,94 | 16 | ||||||
| Dejepis | 10 | (4/6) | 6 | 2 | 1 | 1,44 | 9 | |||||||
| Fyzika | 3 | (3/0) | 2 | 1 | 1,33 | 3 | ||||||||
| Geografia | 5 | (4/1) | 3 | 2 | 1,40 | 5 | ||||||||
| Chémia | 8 | (4/4) | 4 | 3 | 1,43 | 7 | ||||||||
| Informatika | 13 | (10/3) | 8 | 1 | 3 | 1,58 | 12 | |||||||
| Matematika | 9 | (7/2) | 76,68% | 9 | 3 | 4 | 2 | 1,89 | 9 | |||||
| Nemecký jazyk | B2 | 6 | (3/3) | 49,18% | 6 | 87,50% | 6 | 4 | 2 | 1,33 | 6 | |||
| Občianska náuka | 24 | (7/17) | 9 | 7 | 5 | 1 | 1,91 | 22 | ||||||
| Slovenský jazyk a literatúra | 42 | (20/22) | 70,32% | 42 | 85,21% | 42 | 28 | 10 | 2 | 1 | 1,41 | 41 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| I.A | 7902 J gymnázium | |
| II.A | 7902 J gymnázium | |
| III.A | 7902 5 gymnázium | |
| IV.A | 7902 5 gymnázium | |
| IV.B | 7902 5 gymnázium |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 1.A | MAT | 2 | |
| 1.A | KNB | 1 | |
| 1.A | FYZ | 1 | |
| 2.A | KNB | 1 | |
| 2.A | SJL | 1 | |
| 2.A | CHE | 1 | |
| 2.A | MAT | 1 | |
| 3.A | BIO | 1 | |
| 3.A | KNB | 2 | |
| 3.B | BIO | 1 | |
| 3.B | KNB | 2 | |
| 4.A | SJL | 1 | |
| 4.A | KNB | 2 | |
| 4.A | MAT | 1 | |
| 4.B | SJL | 1 | |
| 4.B | KNB | 2 | |
| 4.B | MAT | 1 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 7 | 3 | 7 | 3 |
| DPP | 4 | 0 | 2,8 | 0 |
| Znížený úväzok | 3 | 0 | 0,5 | 0 |
| ZPS | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Na dohodu | 3 | 0 | 1,2 | 0 |
| Spolu | 18 | 4 | 12,8 | 4 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 13 | 13 | |
| vychovávateľov | 0 | 0 | |
| asistentov učiteľa | 1 | 1 | |
| spolu | 14 | 14 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.A | TŠV | 2 |
| 1.A | UKL | 1 |
| 2.A | TŠV | 2 |
| 2.A | UKL | 1 |
| 3.A | TŠV | 2 |
| 3.A | UKL | 1 |
| 4.A | TŠV | 2 |
| 4.A | UKL | 1 |
| 4.B | TŠV | 2 |
| 4.B | UKL | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 4 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 4 | 1 |
| štúdium školského manažmentu | 2 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 5 | |
| špecializačné kvalifikačné | 5 | |
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 13 | |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Chemická olympiáda | 3 | ||||
| Hviezdoslavov Kubín | 1 | ||||
| ...a Slovo bolo u Boha... | 3 | ||||
| Štúrov Zvolen | 1 |
Školský časopis Spod veže
Deň vedy
Deň viery
Deň otvorených dverí
Charitatívne akcie na pomoc slabším
Vianočná zbierka
Pomoc rozdávaním rastie
Bezpečný internet
Spišský Jeruzalem
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Infovek
Edulab
Planéta vedomostí
Národný projekt profesijný a kariérový rast pedagogických zamestnancov
Comenius 2011-2013
Bezpečný internet
Radosť rozdávaním rastie
B) Krátkodobé
Biele stužky
Červené stužky
Liga za duševné zdravie
Charita pre deti zo sociálne slabých rodín
C) V školskom roku 2013/2014 boli školou vypracované projekty:
Renovabis
Orange
Dobudovanie školskej knižnice
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2011
Druh inšpekcie: Tematická - kontrola priebehu ústnej formy MS.
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
Učebne a ostatné priestory školy určené na výchovno-vzdelávací proces, vrátane odborných učební sú hodnotené kladne a na vysokej úrovni materiálového zabezpečenia i estetizácii.
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
Učebnými pomôckami je škola vybavená nadštandardne, chýbajú iba niektoré učebnice.
- potreby a pripravované plány
Je potrebné dobudovať podkrovie, kde by vznikli ďalšie tri učebne, knižnica a kabinety.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
Normatívne prostriedky: 195.249.- E.
Príspevok na asistenta učiteľa: 3.600.- E
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
0.- E
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
2.918.- E, z toho mzdy 2.158.- E, odvody 760.- E.
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
0.- E
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Za mimoriadne výsledky žiakov: 2.400.- E.
Projekt Renovabis: 3.418.- E.
Comenius: 4.200.- E.
Prenájom priestorov školy: 794.- E.
ÚPSVaR - chránená dielňa: 2.712.- E.
Ciele, ktoré si určila škola v školskom roku boli splnené, opäť sa však nenaplnili očakávania z počtu novoprijatých žiakov. Pociťujeme nedostatok žiakov z katolíckych rodín, kde badať istú nedôveru v školu (podľa nás neopodstatnenú), no badať aj nedôveru vo farnosť ako celok. Zriaďovateľ i naďalej nerieši situáciu pri zamestnancoch, ktorí pracujú v cirkevnom školstve, no svoje deti posielajú do štátnych gymnázií. To vlastne podáva akési svedectvo nedôvery ostatným rodinám navonok. Ostatní zamestnaci a rodičia to chápu ako hádzanie polien pod nohy. Vedenie farnosti vydáva navonok slabé, ba až žiadne svedectvo o škole, čo je hlavnou príčinou nezáujmu o štúdium.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Individuálny prístup k žiakom.
Prijímanie na VŠ rôzneho zamerania.
Starostlivosť o nadaných žiakov a žiakov s IVVP.
12. miesto v MS v rámci SR v predmete MAT.
Celkovo 2. miesto v externej časti MS v meste Spišská Nová Ves
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Písomná časť MS v predmetoch ANJ, NEJ. Úloha z minulého roku, začína sa napĺňať.
Návrh opatrení:
Pokračovanie v stanovenej línii.
Zo všetkých žiakov, ktorí si podali prihlášky na VŠ, sú prijatí, traja sú evidovaní na ÚPSVaR.
Psychohygienické podmienky v škole sú dodržiavané vo všetkých smeroch.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazky | 6 | PaedDr. Marcela Farkašová | |
| Biblický krúžok | 1 | Mgr. Pavol Garbiar | |
| Fyzikálny krúžok | 18 | Mgr. Terezia Petreková | |
| Chemický krúžok | 7 | RNDr. Alena Spišiaková | |
| Literárno dramatický | 2 | Mgr. Lýdia Sanetriková | |
| Obchodná angličtina | 10 | Ing. Ľubica Majzelová | |
| Prírodovedný krúžok | 6 | PaedDr. Zuzana Čerkalová | |
| Psychosociálny tréning | 19 | Mgr. Ján Stuhlák | |
| Redakčný krúžok | 11 | Mgr. Jana Marcinčinová | |
| Taliansky jazyk | 19 | Ing. Ľubica Majzelová |
Spolupráca s rodičmi je na dostatočnej úrovni.
Vzťahy medzi žiakmi, učiteľmi a rodičmi i inými organizáciami sú na dostatočne vysokej úrovni.
Vypracoval: Mgr. Ján Stuhlák
V Spišskej Novej Vsi 20. októbra 2014
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 20. 10. 2014
Powered by aSc EduPage