| Názov školy | Cirkevné gymnázium Štefana Mišíka Spišská Nová Ves, Radničné námestie 271/8 |
| Adresa školy | Radničné námestie 271/8 , 052 01 Spišská Nová Ves |
| Telefón | 053/4173702, 0915 930 494 |
| gymsnv@kapitula.sk | |
| WWW stránka | cgymmisikasnv.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Ján Stuhlák | 053/4173702 | 0915930494 | gymsnv@kapitula.sk |
| ZRŠ | Mgr. Terezia Petreková | 053/4173702 | gymsnv@kapitula.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Lýdia Sanetriková | lydia.sanetrikova@centrum.sk |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Marcinčinová | jana68mar@gmail.com |
| ostatní zamestnanci | Mária Harenčárová | harencarova.maria@gmail.com |
| zástupcovia rodičov | Ing. Alena Andreánska | |
| Jozef Fabo | ||
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Ján Orinin | |
| ThLic. Anton Mišek | ||
| Patrícia Kubusová | ||
| zástupca žiakov | Denis Čuchran |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| PK predmetov | Mgr. Yveta Labudová | všetky predmety |
Počet žiakov školy: 118
Počet tried: 6
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| I.A | 23 | |
| II.A | 20 | |
| III.A | 16 | |
| III.B | 19 | |
| IV.A | 19 | |
| IV.B | 20 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: súčet / počet dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2012: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: súčet / počet dievčat
| Trieda | 1AJ | 2AJ | BIO | CVB | CVF | DEJ | ESV | ETV | FYZ | GEG | CHE | INF | KNB | KMN | KAJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 2,39 | 1,4 | 1,35 | 2 | 2,13 | 2 | 2,3 | 1,48 | 1,13 | ||||||
| II.A | 2,86 | 1,67 | 2,55 | 2,2 | 2,75 | 2,3 | 2,7 | 1,35 | 1 | ||||||
| III.A | 2,73 | 2,4 | 2,67 | 2,87 | 2,63 | 3 | 1,67 | 1,47 | |||||||
| III.B | 1,74 | 1,42 | 1,58 | 1,68 | 1,79 | 2 | 1,05 | 1 | |||||||
| IV.A | 2,37 | 1,58 | 1,18 | 2,37 | |||||||||||
| IV.B | 3,05 | 1,21 | 1,26 | 3,05 |
| Trieda | KNJ | MAT | NBV | NAS | 1NJ | 2NJ | OBN | PVM | PYE | SAJ | SEB | SED | SEF | SEG | SEC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 2,52 | 1,4 | 1,89 | ||||||||||||
| II.A | 3,15 | 1,67 | 2,07 | ||||||||||||
| III.A | 2,73 | 2,53 | 2,27 | 2,89 | 2 | 3,5 | 2 | ||||||||
| III.B | 1,89 | 1,58 | 1,26 | 1,57 | 1 | 2 | 2,29 | ||||||||
| IV.A | 2,58 | 1,84 | 2,11 | 1,43 | 1,33 | 3,29 | 1,4 | ||||||||
| IV.B | 2,95 | 2,53 | 2,21 | 2,17 | 2,11 | 2,4 | 1,67 |
| Trieda | SEN | SEM | SNJ | SEY | SSJ | SJL | SNS | SPR | TSV | TEV | THF | UKL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,48 | 1 | 1 | 1,09 | ||||||||
| II.A | 2,15 | 1 | 1 | 1,05 | ||||||||
| III.A | 3,33 | 2,4 | 2,27 | 1 | 1 | 1,8 | ||||||
| III.B | 2,38 | 1,5 | 1,32 | 1 | 1 | 1,11 | ||||||
| IV.A | 3,4 | 2,64 | 2,26 | 2 | 1 | 1 | 1,58 | |||||
| IV.B | 2,8 | 2,26 | 2,11 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 23 | 4 | 13 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.A | 20 | 2 | 9 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.A | 16 | 1 | 3 | 11 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| III.B | 19 | 9 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| IV.A | 19 | 6 | 8 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| IV.B | 20 | 1 | 10 | 8 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 23 | 2209 | 96,04 | 2209 | 96,04 | 0 | 0,00 |
| II.A | 20 | 1702 | 85,10 | 1700 | 85,00 | 2 | 0,10 |
| III.A | 16 | 1473 | 94,93 | 1463 | 94,28 | 10 | 0,65 |
| III.B | 19 | 1459 | 76,79 | 1458 | 76,74 | 1 | 0,05 |
| IV.A | 19 | 1492 | 78,53 | 1491 | 78,47 | 1 | 0,05 |
| IV.B | 20 | 1521 | 80,05 | 1518 | 79,89 | 3 | 0,16 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B2 | 37 | (16/21) | 40,71% | 37 | 63,78% | 37 | 8 | 13 | 13 | 1 | 2,20 | 35 | |
| Biológia | 13 | (1/12) | 7 | 5 | 1 | 1,62 | 13 | |||||||
| Dejepis | 12 | (7/5) | 4 | 5 | 3 | 1,92 | 12 | |||||||
| Geografia | 14 | (10/4) | 1 | 5 | 3 | 1 | 2,40 | 10 | ||||||
| Chémia | 8 | (0/8) | 3 | 5 | 1,63 | 8 | ||||||||
| Informatika | 8 | (8/0) | 3 | 1 | 2 | 1,83 | 6 | |||||||
| Matematika | 4 | (2/2) | 32,50% | 4 | 3 | 1 | 2,25 | 4 | ||||||
| Nemecký jazyk | B2 | 2 | (1/1) | 33,30% | 1 | 65,00% | 1 | 1 | 2,00 | 1 | ||||
| Občianska náuka | 24 | (11/13) | 11 | 9 | 3 | 1,65 | 23 | |||||||
| Slovenský jazyk a literatúra | 39 | (17/22) | 68,63% | 38 | 78,85% | 38 | 20 | 11 | 4 | 1 | 1,61 | 36 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| I.A | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| II.A | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| III.A | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| III.B | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| IV.A | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| IV.B | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 1.A | MAT | 2 | |
| 1.A | KNB | 1 | |
| 1.A | FYZ | 1 | |
| 2.A | KNB | 1 | |
| 2.A | BIO | 1 | |
| 2.A | CHE | 1 | |
| 3.A | CHE | 1 | |
| 3.A | KNB | 2 | |
| 3.B | CHE | 1 | |
| 3.B | KNB | 2 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 7 | 3 | 6,77 | 3 |
| DPP | 5 | 0 | 2,54 | 0 |
| Znížený úväzok | 6 | 0 | 9,31 | 0 |
| ZPS | 0 | 1 | 0 | 1 |
| Na dohodu | 13 | 1 | 13 | 1 |
| Spolu | 15 | 3 | 12,31 | 3 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 15 | 15 |
| vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 15 | 15 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | |
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 4 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Biologická olympiáda | 1 | 1 | |||
| Biologická olympiáda | 1 | 1 | |||
| Fyzikálna olympiáda | 1 | ||||
| Hviezdoslavov Kubín | 1 | ||||
| ...a Slovo bolo u Boha... | 3 |
Školský časopis Spod veže
Deň vedy
Deň viery
Deň otvorených dverí
Charitatívne akcie na pomoc slabším
Vianočná zbierka
Pomoc rozdávaním rastie
Bezpečný internet
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Infovek
Edulab
Planéta vedomostí
Národný projekt profesijný a kariérový rast pedagogických zamestnancov
Comenius 2011-2013
Edulab
Bezpečný internet
Radosť rozdávaním rastie
B) Krátkodobé
Biele stužky
Červené stužky
Renovabis 2012
Liga za duševné zdravie
Charita pre deti zo sociálne slabých rodín
C) V školskom roku 2012/2013 boli školou vypracované projekty:
Renovabis
Orange
Dobudovanie školskej knižnice
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2011
Druh inšpekcie: Tematická - kontrola priebehu ústnej formy MS.
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
Učebne a ostatné priestory školy určené na výchovno-vzdelávací proces, vrátane odborných učební sú hodnotené kladne a na vysokej úrovni materiálového zabezpečenia i estetizácii.
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
Učebnými pomôckami je škola vybavená nadštandardne, chýbajú iba niektoré učebnice.
- potreby a pripravované plány
Je potrebné dobudovať podkrovie, kde by vznikli ďalšie tri učebne, knižnica a kabinety.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
203.221.- Eúr
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
0.- Eúr
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
3.248.- Eúr, použité na mzdy a odvody zamestnancov.
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
0.- Eúr
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Comenius 2011-2013 8.612.- Eúr
Chránená dielňa ÚPSVaR 2.614.- Eúr
Prenájom UčKV pre MPC Košice 95.- Eúr
Ciele, ktoré si určila škola v školskom roku boli splnené, nenaplnili sa však očakávania z počtu novoprijatých žiakov. Pociťujeme nedostatok žiakov z katolíckych rodín, kde badať istú nedôveru v školu (podľa nás neopodstatnenú), no badať aj nedôveru vo farnosť ako celok. Zriaďovateľ i naďalej nerieši situáciu pri zamestnancoch, ktorí pracujú v cirkevnom školstve, no svoje deti posielajú do štátnych gymnázií. To vlastne podáva akési svedectvo nedôvery ostatným rodinám navonok. Ostatní zamestnaci a rodičia to chápu ako hádzanie polien pod nohy.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Individuálny prístup k žiakom.
Prijímanie na VŠ rôzneho zamerania.
Starostlivosť o nadaných žiakov.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Písomná časť MS v predmetoch MAT, ANJ, NEJ.
Návrh opatrení:
Zo všetkých žiakov, ktorí si podali prihlášky na VŠ, iba jeden žiak nebol prijatý na VŠ, nikto sa neevidoval na ÚPSVaR.
Psychohygienické podmienky v škole sú dodržiavané vo všetkých smeroch.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazky | 16 | Mgr. Jana Perháčová | |
| Biblický krúžok | 7 | Mgr. Pavol Garbiar | |
| Chemický krúžok | 2 | RNDr. Alena Spišiaková | |
| Informatika a ja | 9 | PaedDr. Marta Lazorová, PhD. | |
| Literárno dramatický | 8 | Mgr. Lýdia Sanetriková | |
| Prírodovedný krúžok | 13 | PaedDr. Zuzana Čerkalová | |
| Redakčný krúžok | 14 | Mgr. Jana Marcinčinová | |
| Športové hry | 3 | Mgr. Sylvia Stuhláková |
Na škole pracuje výchovný poradca a špeciálny pedagóg, ktorý sa venuje službe žiakom i ich rodičom.
Vzťahy medzi žiakmi, učiteľmi a rodičmi i inými organizáciami sú na dostatočne vysokej úrovni.
Vypracoval: Mgr. Ján Stuhlák
V Spišskej Novej Vsi 15. septembra 2013
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 23. septembra 2013
Rada školy berie na vedomie .
7.10.2013
Powered by aSc EduPage