| Názov školy | Cirkevné gymnázium Štefana Mišíka Spišská Nová Ves, Radničné námestie 271/8 |
| Adresa školy | Radničné námestie 271/8 , 052 01 Spišská Nová Ves |
| Telefón | 053/4173702 |
| gymsnv@kapitula.sk | |
| WWW stránka | cgymmisikasnv.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Ján Stuhlák | 4173702 | 0915 930494 | gymsnv@kapitula.sk |
| ZRŠ | Mgr. Terezia Petreková | 4173706 | gymsnv@kapitula.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | PaedDr. Marta Lazorová, PhD. | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Marcinčinová | |
| PaedDr. Marta Lazorová, PhD. | ||
| ostatní zamestnanci | Mária Harenčárová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Alena Andreánska | |
| Jozef Fabo | ||
| zástupca zriaďovateľa | Patrícia Kubusová | |
| Mgr. Ján Orinin | ||
| ThLic. Anton Mišek | ||
| zástupca žiakov | Martin Krausz |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| PK predmetov | Mgr. Yveta Labudová | všetky predmety |
Počet žiakov školy: 134
Počet tried: 7
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| IV.A | 18 | 0 |
| IV.B | 22 | 0 |
| I.A | 19 | 1 |
| II.A | 14 | 1 |
| II.B | 20 | 0 |
| III.A | 19 | 2 |
| III.B | 19 | 2 |
| Trieda | 1AJ | 2AJ | BIO | CVB | CVF | DEJ | ESV | ETV | FYZ | GEG | CHE | INF | NBK | KMN | KAJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| IV.A | 2,28 | 1,11 | 2,22 | ||||||||||||
| IV.B | 2,32 | 1,36 | 2,31 | ||||||||||||
| I.A | 1,79 | 1,47 | 2,26 | 2,16 | 1,26 | 2,68 | 1,11 | 1 | |||||||
| II.A | 2,29 | 1,86 | 2,5 | 2,29 | 1,29 | 2,79 | 1,14 | 1 | |||||||
| II.B | 1,5 | 1,35 | 1,55 | 1,65 | 1,05 | 1,65 | 1 | 1 | |||||||
| III.A | 2,11 | 1,79 | 2,11 | 2,32 | 1,58 | 2,58 | 1,47 | 1,53 | |||||||
| III.B | 2,53 | 1,79 | 2,63 | 2,26 | 1,74 | 2,47 | 1,26 | 1,32 |
| Trieda | KNJ | MAT | NBV | NAS | 1NJ | 2NJ | OBN | PVM | PYE | SAJ | SEB | SED | SEF | SEG | SEC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| IV.A | 1,33 | 1,67 | 1,5 | 1,44 | 5 | 1,67 | 2,33 | ||||||||
| IV.B | 2,78 | 1,77 | 2,36 | 1,95 | 1,25 | 1,4 | 2,27 | 3 | |||||||
| I.A | 2,32 | 1,89 | |||||||||||||
| II.A | 2,64 | 2,36 | |||||||||||||
| II.B | 1,9 | 1,6 | |||||||||||||
| III.A | 2,63 | 1,84 | 1,89 | 1 | 1 | 2,5 | 1,67 | ||||||||
| III.B | 3,05 | 2,37 | 2,21 | 1,33 | 2,1 | 2,25 | 1,33 |
| Trieda | SEN | SEM | SNJ | SEY | SSJ | SJL | SNS | SPR | TSV | TEV | THF | UKL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| IV.A | 1,3 | 2 | 2,17 | 1,83 | 1 | 1 | 1 | |||||
| IV.B | 2,14 | 1,75 | 2,43 | 2,18 | 1,14 | 1 | 1,09 | |||||
| I.A | 1,63 | 1 | 1 | 1,11 | ||||||||
| II.A | 1,86 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| II.B | 1,3 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| III.A | 2 | 2,58 | 1,79 | 1 | 1 | 1,42 | ||||||
| III.B | 2,33 | 2,05 | 1,05 | 1,06 | 1,16 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| IV.A | 18 | 8 | 7 | 17 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| IV.B | 22 | 9 | 5 | 21 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| I.A | 19 | 6 | 9 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.A | 14 | 3 | 5 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.B | 20 | 15 | 4 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.A | 19 | 8 | 5 | 18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.B | 19 | 3 | 10 | 18 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| IV.A | 18 | 2331 | 129,50 | 2331 | 129,50 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 22 | 2403 | 109,23 | 2257 | 102,59 | 146 | 6,64 |
| I.A | 19 | 1658 | 87,26 | 1658 | 87,26 | 0 | 0,00 |
| II.A | 14 | 1060 | 75,71 | 1054 | 75,29 | 6 | 0,43 |
| II.B | 20 | 1232 | 61,60 | 1232 | 61,60 | 0 | 0,00 |
| III.A | 19 | 1803 | 94,89 | 1790 | 94,21 | 13 | 0,68 |
| III.B | 19 | 2574 | 135,47 | 2564 | 134,95 | 10 | 0,53 |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B2 | 31 | (15/16) | 51,75% | 31 | 76,94% | 31 | 9 | 7 | 12 | 2 | 2,23 | 30 | |
| Biológia | 17 | (5/12) | 8 | 6 | 3 | 1,71 | 17 | |||||||
| Dejepis | 6 | (0/6) | 4 | 1 | 1,40 | 5 | ||||||||
| Geografia | 14 | (8/6) | 2 | 5 | 4 | 2 | 2,46 | 13 | ||||||
| Chémia | 8 | (1/7) | 4 | 1 | 3 | 1,88 | 8 | |||||||
| Informatika | 17 | (13/4) | 11 | 4 | 1 | 1,38 | 16 | |||||||
| Matematika | 5 | (3/2) | 49,34% | 5 | 4 | 1 | 1,20 | 5 | ||||||
| Nemecký jazyk | B2 | 9 | (1/8) | 27,50% | 9 | 65,56% | 9 | 4 | 1 | 3 | 1,88 | 8 | ||
| Občianska náuka | 13 | (2/11) | 1 | 4 | 6 | 1 | 2,58 | 12 | ||||||
| Slovenský jazyk a literatúra | 40 | (16/24) | 59,30% | 40 | 77,68% | 40 | 25 | 6 | 6 | 1 | 1,55 | 38 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| IV.A | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| IV.B | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| I.A | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| II.A | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| II.B | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| III.A | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| III.B | 7902 5 gymnázium | všeobecné zameranie |
| Predmet |
|---|
| 0 |
| 0 |
| 0 |
| 0 |
| 0 |
| 0 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ŠkVP | I.A, | KNB, BIO, INF, CUJ | 1/1/1/1 |
| ŠkVP | II.A/II.B | KNB, CHE, INF, CUJ | 1/1/1/1 |
| ŠkVP | III.A/III.B | KNB,SEB,SED,SEG, | 1/1/2 |
| ŠkVP | IV.A/IV.B | KNB,SEM,SEC,SSJ,SEY | 1/1/4 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 7 | 3 | 6,36 | 2,9 |
| DPP | 8 | 0 | 5,64 | 0 |
| Znížený úväzok | 5 | 1 | 5 | 1 |
| ZPS | 1 | 1 | 0 | 1 |
| Na dohodu | 11 | 1 | 10 | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 15 | 15 |
| vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 15 | 15 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| I.A | UKL | 1 |
| II.A | UKL | 1 |
| II.B | UKL | 1 |
| III.A | UKL | 1 |
| III.B | UKL | 1 |
| IV.A | UKL | 1 |
| IV.B | UKL | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | 1 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 1 |
| špecializačné inovačné štúdium | 13 | 13 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 2 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Biologická olympiáda | 3 | 0 | 3 | 3 | 0 |
| Fyzikálna olympiáda | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| Chemická olympiáda | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Tehlička pre Južný Sudán
Časopis Bez debaty
Patronát nad kaplnkami v meste
Exkurzia Vianočná Viedeň
Fatimská sobota
Dni otvorených dverí
Prezentácia v TV Reduta
Comenius - Euroguide
Liga za duševné zdravie
Prvopiatkové sväté omše
Októbrová pobožnosť
Charitatívna vianočná zbierka - Vianočný bazár
Zbierka hračiek a sladkostí pre deti zo sociálne slabších rodín
Študentská kvapka krvi
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Infovek
ÚPSVaR - chránená dielňa
Comenius - Euroguide
B) Krátkodobé
Renovabis
MPC - vzdelávanie pedagogických zamestnancov
DVUI - Modernizácia vyučovacieho procesu na SŠ
Liga za duševné zdravie
C) V školskom roku 2011/2012 boli školou vypracované projekty:
Učebňa kontinuálneho vzdelávania
Digitálne jazykové laboratórium
Rekonštrukcia fasády NKP
Renovabis
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 24. 5. 2011
Druh inšpekcie: Realizácia ústnej formy internej časti MS na gymnáziu.
Dosiahnutá úroveň: veľmi dobrá
Počet kmeňových učební: 7
Počet učební IKT: 3
Počet odborných učební: 1
Počet interaktívnych tabúľ: 9
Počet PC: 90
Počet vizualizérov: 2
Počet samostatných dataprojektorov: 3
Pripojenie na WiFi: celá budova a okolie
Digitálny mikrospop: 1
Elektrónkový mikroskop: 1
NTB pre pedagogických zamestnancov: 42
NTB pre žiakov: 25
Telocvičňa: 1, v priestoroch školy
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
222.306.- Eúr
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
0.- Eúr
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
3.661.- Eúr
Odmeny za vzdelávacie poukazy: 3.661.-Eúr
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
0.- Eúr
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
49.948.- Eúr
V rámci materiálneho vybavenia a vybavenia modernými učebnými pomôckami sme stanovené ciele splnili - škola je vybavená nadšdandardne. Sklz nastal pri rekonštrukcii podkrovia, kde má vzniknúť 5 nových miestností a dve sociálne zariadenia. Je potrebné združiť finančné prostriedky, aby sa tento cieľ splnil.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Výchovná zložka edukačného procesu, ktorá je dosahovaná individuálnym prístupom.
Umiestnenie žiakov na VŠ- 96 %.
Závery inšpekčných činností na škole.
Rodinný typ školy.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Ešte stále dosť vysoký výskyt ospravedlnených vyučovacích hodín.
Nezáujem žiakov o výchovno-vzdelávací proces.
Návrh opatrení:
Zmena statusu učiteľa v spoločnosti.
Lepšie finančné ohodnotenie učiteľa.
Zmena podmienok prijímania absolventov SŠ na VŠ.
Debyrokratizácia školstva.
96 % absolventov je umiestnených na VŠ.
Psychohygienické podmienky v škole sú v súlade s platnou legislatívou.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazky | 3 | Mgr. Eva Hrobláková | |
| Futbalový a športový | 10 | Ing. Róbert Buček | |
| Chemický krúžok | 16 | RNDr. Alena Spišiaková | |
| Literárno publicistický | 9 | Mgr. Lýdia Sanetriková | |
| Nemecký jazyk | 15 | Mgr. Yveta Labudová | |
| Prírodovedný krúžok | 21 | PaedDr. Zuzana Čerkalová | |
| Športové hry | 6 | Mgr. Sylvia Stuhláková | |
| Redakčný krúžok | 9 | Mgr. Jana Marcinčinová |
Spolupráca s rodičmi je na postačujúcej úrovni. V škole sa uskutočňujú tri triedne rodičovské spoločenstvá a jedno celoškolské. Triedni dôcerníci sa stretávajú trikrát ročne.
Škola má dobré vzťahy so zriaďovateľom, správcom farnossti a mestom. Pociťujeme likvidačný tlak z pozície vyšších územných celkov a zaujatosť voči škole z radov občanov mesta.
Vypracoval: Mgr. Ján Stuhlák
V Spišskej Novej Vsi, 15. september 2012
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 24. septembra 2012
Powered by aSc EduPage