| Názov školy | Cirkevné gymnázium Štefana Mišíka Spišská Nová Ves, Radničné námestie 271/8 |
| Adresa školy | Radničné námestie 271/8 , 052 01 Spišská Nová Ves |
| Telefón | 053/4173702 |
| gymsnv@kapitula.sk | |
| WWW stránka | cgymmisikasnv.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Ján Stuhlák | 41 737 02 | 0915 930 494 | gymsnv@kapitula.sk |
| ZRŠ | Mgr. Terezia Petreková | 41 737 05 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | PaedDr. Marta Lazorová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Marcinčinová |
| ostatní zamestnanci | Mária Harenčárová |
| zástupcovia rodičov | Ing. Alena Andreánska |
| Jozef Fabo | |
| zástupca zriaďovateľa | ThLic. Anton Mišek |
| iní | Patrícia Kubusová |
| Katarína Bartošová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| PK predmetov | Mgr. Yveta Labudová | všetky predmety |
Počet žiakov školy: 144
Počet tried: 7
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| III.A | 20 | |
| III.B | 21 | |
| IV.A | 32 | |
| I.A | 15 | |
| I.B | 20 | |
| II.A | 19 | |
| II.B | 18 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: súčet / počet dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2010: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2010: súčet / počet dievčat
| Trieda | 1AJ | BIO | CVB | CVF | DEJ | ESV | ETV | FYZ | GEG | CHE | INF | KMN | KAJ | KNJ | MAT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| III.A | 2,6 | 2,05 | 2,65 | 2,6 | 2,35 | 2,2 | 2 | 2,7 | |||||||
| III.B | 2,52 | 2,29 | 2,57 | 2,71 | 2,33 | 2,19 | 1,95 | 2,62 | |||||||
| IV.A | 1,77 | 1,68 | 2,29 | 1,45 | 2,45 | ||||||||||
| I.A | 2,67 | 1,53 | 2,8 | 2,27 | 2,2 | 3,13 | 2,27 | 2,27 | |||||||
| I.B | 1,7 | 1,3 | 1,75 | 1,9 | 1,65 | 1,85 | 1,2 | 1,8 | |||||||
| II.A | 2,24 | 1,65 | 1,82 | 2,24 | 1,35 | 2,18 | 1,71 | 2,18 | |||||||
| II.B | 2,61 | 2 | 2,28 | 2,72 | 1,78 | 3,11 | 2,22 | 2,89 |
| Trieda | NBV | NAS | 1NJ | OBN | PVM | PYE | RMK | SAJ | SEB | SED | SEG | SEC | SEN | SEM | SNJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| III.A | 1,65 | 2,25 | 1,95 | ||||||||||||
| III.B | 2,05 | 2,43 | 2,48 | ||||||||||||
| IV.A | 1,44 | 1,72 | 2,39 | 1,31 | 2,18 | 2,67 | 2 | 1,33 | |||||||
| I.A | 1,87 | 1,27 | |||||||||||||
| I.B | 1,6 | 1,05 | |||||||||||||
| II.A | 1,41 | 2 | |||||||||||||
| II.B | 2,33 | 2,22 |
| Trieda | SEY | SSJ | SJL | SNS | SPR | TSV | TEV | THF | UKL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| III.A | 2,05 | 1,05 | 1,25 | ||||||
| III.B | 2,19 | 1,33 | 1 | ||||||
| IV.A | 1,48 | 1,81 | 1,46 | 1 | |||||
| I.A | 2,27 | 1 | 1 | ||||||
| I.B | 1,3 | 1 | 1 | ||||||
| II.A | 1,47 | 1,17 | 1 | ||||||
| II.B | 1,94 | 1,17 | 1 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| III.A | 20 | 4 | 6 | 9 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| III.B | 21 | 5 | 5 | 11 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 |
| IV.A | 32 | 9 | 12 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| I.A | 15 | 2 | 4 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| I.B | 20 | 11 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.A | 19 | 7 | 5 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| II.B | 18 | 2 | 7 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| III.A | 20 | 3257 | 162,85 | 3207 | 160,35 | 50 | 2,50 |
| III.B | 21 | 3459 | 164,71 | 3362 | 160,10 | 97 | 4,62 |
| IV.A | 32 | 4061 | 131,00 | 4033 | 130,10 | 28 | 0,90 |
| I.A | 15 | 1288 | 85,87 | 1284 | 85,60 | 4 | 0,27 |
| I.B | 20 | 1338 | 66,90 | 1336 | 66,80 | 2 | 0,10 |
| II.A | 19 | 2289 | 131 | 2234 | 117,58 | 255 | 13,42 |
| II.B | 18 | 2819 | 156,61 | 2725 | 151,39 | 94 | 5,22 |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B1 | 24 | (9/15) | 61,87% | 24 | 77,92% | 24 | 10 | 5 | 8 | 1 | 2,00 | 24 | |
| Anglický jazyk | B2 | 1 | (1/0) | 89,20% | 1 | 100,00% | 1 | 1 | 1,00 | 1 | ||||
| Biológia | 13 | (4/9) | 9 | 4 | 1,31 | 13 | ||||||||
| Dejepis | 11 | (7/4) | 3 | 5 | 1 | 1,78 | 9 | |||||||
| Geografia | 7 | (2/5) | 4 | 2 | 1 | 1,57 | 7 | |||||||
| Chémia | 5 | (3/2) | 2 | 3 | 1,60 | 5 | ||||||||
| Matematika | 3 | (2/1) | 71,13% | 3 | 2 | 1 | 1,33 | 3 | ||||||
| Náuka o spoločnosti | 27 | (10/17) | 10 | 9 | 6 | 2 | 2,00 | 27 | ||||||
| Nemecký jazyk | B1 | 9 | (4/5) | 48,31% | 7 | 69,29% | 7 | 1 | 3 | 3 | 1 | 2,50 | 8 | |
| Slovenský jazyk a literatúra | 32 | (13/19) | 67,49% | 32 | 76,01% | 32 | 17 | 10 | 3 | 2 | 1,69 | 32 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| III.A | 7902 5 gymnázium | |
| III.B | 7902 5 gymnázium | |
| IV.A | 7902 5 gymnázium | |
| I.A | 7902 5 gymnázium | |
| I.B | 7902 5 gymnázium | |
| II.A | 7902 5 gymnázium | |
| II.B | 7902 5 gymnázium |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ŠkVP | I. A, I. B | RMK, BIO, 2.CJ, INF | 1/1/1/1 |
| ŠkVP | II. A, II. B | RMK, 2.CJ, CHE, INF | 1/1/1/1 |
| ŠkVP | III. A, III. B | RMK | 1/1 |
| UP | IV. A | SEB,SED,SEG,SEM,SEC,SSJ,SNS | 2/2/2/2/2/2/2 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 7 | 2 | 6 | 3,6 |
| DPP | 7 | 1 | 5,58 | |
| Znížený úväzok | 1 | 1 | 1,58 | 1,8 |
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 14 | 14 |
| vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
| asistentov učiteľa | |||
| spolu | 0 | 14 | 14 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| I. A | TŠV | 2 |
| I. B | TŠV | 2 |
| II. A | TŠV | 2 |
| II. B | TŠV | 2 |
| III. A | TŠV | 2 |
| III. B | TŠV | 2 |
| IV. A | TEV | 2 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 2 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 4 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 1 | 1 |
| špecializačné inovačné štúdium | 3 | 3 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 0 |
| postgraduálne | 1 | 1 |
| doplňujúce pedagogické | 1 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
Časopis Bez debaty
Akadémia k Jánovi Pavlovi II.
Poznávacia exkurzia Rím 2011
Poznávaco-kultúrna exkurzia Litmanová 2011
Duchovné cvičenia pre žiakov a zamestnancov školy
Deň otvorených dverí
Prvopiatkové sväté omše
Trojdnie s Jánom Pavlom II.
Exkurzia Spišská Kapitula
Prezentácia v TV Reduta
Prezentácia - Korzár, Ičko
Biele stužky
Červené stužky
A) Dlhodobé
Infovek - internet na škole
Comenius- partnerstvá, výmena žiakov
Socrates - ďalšie vzdelávanie učiteľov, výmenný program
B) Krátkodobé
Renovabis - Digitalizácia vzdelávacieho procesu
MPC-EDU- Učebńa kontinuálneho vzdelávania
DVUI- Modernizácia vyučovacieho procesu na SŠ
ÚPSVaR Sp. Nová Ves - Chránená dielňa
C) V školskom roku 2010/2011 boli školou vypracované projekty:
Rekonštrukcia budovy školy
Renovabis - Jazykové kľúčové kompetencie
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 24. 5. 2011
Druh inšpekcie: Realizácia ústnej formy internej časti MS na gymnáziu.
Dosiahnutá úroveň: veľmi dobrá
Záver: Pripravenosť školy, organizácia a priebeh ústnej formy IČ MS v kontrolovaný deň ako aj činnosť predsedníčok ŠMK a PMK boli v súlade s platnými právnymi predpismi. MS prebehli bez rušivých momentov.
Súčasný stav:
Počet kmeňových učební: 7
Počet učební IKT: 2
Počet odborných učební: 1
Počet interaktívnych tabúľ: 9
Počet PC: 80
Počet vizualizérov: 2
Počet samostatných dataprojektorov: 2
Pripojenie na internet a WiFi: celá budova
NTB pre pedagogických zamestnancov: 17
NTB pre žiakov: 12
PC pre pedagógov: 3
Digitálny mikroskop: 1
Elektrónkový mikroskop: 1
Pripravené plány:
1. Nová učebňa kontinuálneho vzdelávania - 21 NTB, interaktívna tabuľa, WiFi, dataprojektor.
2. Digitálne jazykové laboratórium - 18 žiakov.
3. Ukončenie rekonštrukcie fasády školy - jeseň 2011.
4. Rekonštrukcia vnútornej fasády a výmana okien.
5. Sprístupnenie podkrovia - 5 učební, 2 sociálne zariadenia, knižnica.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
201.869 Eúr.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy
4.060 Eúr, z toho
- odmeny za vzdelávacie poukazy: 3.654 Eúr,
- administratívne náklady: 406 Eúr.
4. Finančné prostriedky získané od právnických osôb alebo fyzických osôb:
ÚPSVaR Sp. Nová Ves - chránená dielňa:2.477 Eúr.
UIPŠ refundácia vzdelávania: 1.141 Eúr.
Učebné pomôcky CHE: 166,67 Eúr.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Projekt Socrates 1.077 Eúr.
V rámci materiálneho vybavenia a vybavenia učebnými pomôckami sme stanovený cieľ splnili - škola je vybavená nadštandardne. Sklz je v oprave a rekonštrukcii fasády, ktorý bol spôsobený neúspechom v projekte, nedostatočným finančným krytím, objektívnymi príčinami. Po zmiernení objektívnych činiteľov (vlhnutie stien, vysušenie obvodového plášťa...), dohode so zriaďovateľom i správcom farnosti sa našli finančné prostriedky a ukončenie opravy je naplánované na jeseň 2011. Ostáva ešte priestor na opravu vnútornej fasády a výmenu okien, rekonštrukciu podkrovia a úpravu átria.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Výchovný aspekt - je dosahovaný na základe individuálneho prístupu.
Umiestnenie absolventov školy.
Závery inšpekčných činností na škole.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Nezáujem žiakov o V-V proces, ich apatia voči potrebe vzdelaniu pre život a uplatnenie sa v praxi.
Veľký výskyt vymeškaných hodín najmä žiakov posledného ročníka.
Prepracovanosť a vyťaženosť učiteľov.
Návrh opatrení:
Zmena statusu učiteľa v spoločnosti.
Lepšie finančné ohodnotenie práce učiteľa.
Zmena podmienok prijímania žiakov na VŠ, znovuobnoviť váhu a postavenie vysokých škôl v očiach spoločnosti.
Debyrokratizácia V-V procesu, prinavrátenie povolania učiteľa od slova učiť, lepšia príprava asolventov na VŠ - absolventi sú nedostatočne pripravení ako po stránke vedomosti, tak po stránke metodickej.
90 % absolventov prijatých na VŠ.
Rodičia i žiaci si začali uvedomovať, že na VŠ môžu ísť z hocijakej strednej školy, dokonca aj z učňovskej školy s maturitou, pričom tieto školy majú nižšie nároky na prípravu žiakov, gymnáziá pociťujú odliv žiakov na tieto školy.
Psychohygienické podmienky sú v súlade s danými predpismi.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazyk pre maturantov 2 | 10 | 1 | Ing. Mária Rusnáková |
| Hudobno - umelecký krúžok | 8 | 1 | Mgr. Yveta Labudová |
| Chemický krúžok | 18 | 1 | RNDr. Alena Spišiaková |
| Konverzácia v nemeckom jazyku | 8 | 1 | Mgr. Yveta Labudová |
| Konzultácie - príprava na maturitnú skúšku | 23 | 1 | RNDr. Viera Ruschová |
| Počítačovo - internetový krúžok | 9 | 1 | Mgr. Sylvia Stuhláková |
| Počítačový krúžok | 21 | 1 | PaedDr. Marta Lazorová, PhD. |
| Práca s počítačom | 4 | 1 | Mgr. Ľuboš Burčík |
| Prírodovedný krúžok | 31 | 1 | PaedDr. Zuzana Čerkalová |
| Redakčný krúžok | 15 | 1 | Mgr. Lýdia Sanetriková |
| Športové hry | 6 | 1 | Mgr. Terezia Petreková |
Spolupráca školy s rodičmi je na dostatočnej úrovni. každoročne sú celkovo 4 triedne RS, jedo celoškolské RS a 4x ročne sa stretávajú triedni dôverníci.
Škola má dobré vzťahy so zriaďovateľom, správcom farnosti, mestom i KŠÚ a inými inštitúciami pôsobiacimi v regióne.
Vypracoval: Mgr. Ján Stuhlák
V Spišskej Novej Vsi 15. septembra 2011
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 22. septembra 2011.
Powered by aSc EduPage