| Názov školy | Cirkevné gymnázium Š.Mišíka, Radničné nám. 271/8, Spišská Nová Ves |
| Adresa školy | Radničné námestie 271/8 , 052 01 Spišská Nová Ves |
| Telefón | 4210534173702 |
| gymsnv@kapitula.sk | |
| WWW stránka | cgymmisikasnv.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Ján Stuhlák | 41 737 02 | 091 5930 494 | gymsnv@kapitula.sk |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | PaedDr. Marta Lazorová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Marcinčinová |
| ostatní zamestnanci | Mária Harenčárová |
| zástupcovia rodičov | Olívia Klimčáková |
| MUDr. Rudolf Sakmár | |
| zástupcovia zriaďovateľa | PaedDr. ThLic. Anton Mišek |
| Mgr. Róbert Neupauer | |
| Mgr. Ján Orinin | |
| zástupcovia žiakov | Katarína Bartošová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| PK | PaedDr. Zuzana Čerkalová | prírodovedné |
| PK | RNDr. Viera Ruschová | spoločenskovedné |
Počet žiakov školy: 164
Počet tried: 7
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| II.A | 21 | |
| II.B | 20 | |
| III.A | 34 | |
| IV.A | 27 | |
| IV.B | 21 | |
| I.A | 19 | 1 |
| I.B | 18 | 1 |
| Gym 4.roč | Spolu | |
|---|---|---|
| 55 | 55 | |
| 47 | 47 | |
| % úspešnosti | 85,45 | 85,45 |
| Trieda | 1AJ/2AJ, AJZ/AJK | BIO | DEJ | FYZ | GEG | CHE | INF | MAT | NAS | NEJ | RMK | SAJ | SEB | SED | SEG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 2,86 | 2,29 | 2,62 | 3 | 2,29 | 2,86 | 1,05 | 2,76 | 2,67 | 2,43 | |||||
| II.B | 2,6 | 2,15 | 2,4 | 2,75 | 2,15 | 2,85 | 1,1 | 2,75 | 2,25 | 2,55 | |||||
| III.A | 2,16 | 1,75 | 2,29 | 3 | 2,16 | 1,19 | 2,81 | 1,65 | 2,25 | 2,18 | |||||
| IV.A | 1,59 | 1,78 | 2,15 | 1,59 | 2,48 | 1,56 | 1,96 | 2,07 | 1,69 | 2,5 | 2,13 | 1,88 | |||
| IV.B | 1,86 | 1,81 | 2,14 | 1,67 | 2,71 | 1,81 | 2,29 | 2,29 | 1,7 | 1,14 | 2,8 | 2 | |||
| I.A | 1,63 | 1,53 | 2,11 | 2 | 1,53 | 2,21 | 1 | 2,68 | 1,74 | 1,11 | |||||
| I.B | 2,89 | 1,72 | 2,44 | 2,61 | 1,67 | 2,39 | 1,06 | 2,72 | 1,94 | 1,17 |
| Trieda | SNS | SNJ | SSJ | SJL | SPR | UKL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 2,71 | 1 | 1,29 | |||
| II.B | 2,15 | 1 | 1,2 | |||
| III.A | 1,82 | 1 | ||||
| IV.A | 1,33 | 1 | 2,1 | 1,26 | 1 | |
| IV.B | 1,94 | 2 | 2 | 1,62 | 1,14 | |
| I.A | 1,42 | 1 | 1,11 | |||
| I.B | 1,89 | 1,22 | 1,17 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 21 | 4 | 5 | 20 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.B | 20 | 5 | 6 | 19 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.A | 34 | 4 | 14 | 30 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| IV.A | 27 | 5 | 13 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| IV.B | 21 | 8 | 6 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| I.A | 19 | 6 | 7 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| I.B | 18 | 2 | 7 | 17 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 21 | 4204 | 200,19 | 4169 | 198,52 | 35 | 1,67 |
| II.B | 20 | 2861 | 143,05 | 2852 | 142,60 | 9 | 0,45 |
| III.A | 34 | 4118 | 128,69 | 4075 | 127,34 | 43 | 1,34 |
| IV.A | 27 | 3970 | 147,04 | 3970 | 147,04 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 21 | 2567 | 122,24 | 2308 | 109,90 | 259 | 12,33 |
| I.A | 19 | 1886 | 106,12 | 1806 | 101,68 | 80 | 4,44 |
| I.B | 18 | 2520 | 140,00 | 2427 | 134,83 | 93 | 5,17 |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B1 | 38 | (12/26) | 56,31% | 38 | 73,16% | 38 | 11 | 14 | 8 | 4 | 2,14 | 37 |
| Anglický jazyk | B2 | 2 | (2/0) | 63,75% | 2 | 87,50% | 2 | 2 | 1,00 | 2 | |||
| Biológia | 7 | (2/5) | 5 | 2 | 1,29 | 7 | |||||||
| Dejepis | 13 | (9/4) | 7 | 3 | 1 | 1 | 1,67 | 12 | |||||
| Geografia | 17 | (1/16) | 6 | 8 | 2 | 1,75 | 16 | ||||||
| Chémia | 8 | (2/6) | 5 | 2 | 1,29 | 7 | |||||||
| Informatika | 15 | (5/10) | 10 | 2 | 1 | 1,31 | 13 | ||||||
| Matematika | 9 | (4/5) | 46,66% | 9 | 5 | 2 | 1 | 1,50 | 8 | ||||
| Náuka o spoločnosti | 30 | (12/18) | 14 | 8 | 5 | 2 | 1,83 | 29 | |||||
| Nemecký jazyk | B1 | 9 | (4/5) | 54,36% | 8 | 72,50% | 8 | 2 | 4 | 2 | 1 | 2,22 | 9 |
| Rímskokatolícke náboženstvo | 1 | (1/0) | 1 | 2,00 | 1 | ||||||||
| Slovenský jazyk a literatúra | 48 | (17/31) | 64,78% | 48 | 75,45% | 48 | 17 | 15 | 11 | 4 | 2,04 | 47 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor |
|---|---|
| II.A | 7902 5 gymnázium |
| II.B | 7902 5 gymnázium |
| III.A | 7902 5 gymnázium |
| IV.A | 7902 5 gymnázium |
| IV.B | 7902 5 gymnázium |
| I.A | 7902 5 gymnázium |
| I.B | 7902 5 gymnázium |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ŠkVP | I. A | RMK | 1 |
| ŠkVP | I. B | RMK | 1 |
| ŠkVP | I. A | 2 CJ | 1 |
| ŠkVP | I. B | 2 CJ | 1 |
| ŠkVP | I. A | BIO | 1 |
| ŠkVP | I. B | BIO | 1 |
| ŠkVP | I. A | INF | 1 |
| ŠkVP | I. B | INF | 1 |
| ŠkVP | II. A | RMK | 1 |
| ŠkVP | II. B | RMK | 1 |
| ŠkVP | II. A | 2 CJ | 1 |
| ŠkVP | II. B | 2 CJ | 1 |
| ŠkVP | II. A | CHE | 1 |
| ŠkVP | II. B | CHE | 1 |
| ŠkVP | II. A | INF | 1 |
| ŠkVP | II. B | INF | 1 |
| UP | III. A | NAS | 1 |
| UP | III. A | 1 CJ | 1 |
| UP | III.A | 1 CJ | 1 |
| UP | III. A | INF | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár SJ | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár ANJ | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár NEJ | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár GEG | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár DEJ | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár NAS | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár BIO | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár MAT | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár INF | 2 |
| UP | IV. A, IV. B | Seminár CHE | 2 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 7 | 1 | 6, 45 | 1 |
| DPP | 7 | 3 | 5, 4 | 2, 8 |
| Znížený úväzok | 6 | 2 | 3, 9 | 1, 8 |
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 13 | 14 |
| vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 1 | 13 | 14 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| I. A | TŠV | 2 |
| I. B | TŠV | 2 |
| II. A | TŠV | 2 |
| II. B | TŠV | 2 |
| III. A | TEV | 2 |
| IV. A | TEV | 2 |
| IV. B | TEV | 2 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 4 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 0 | 0 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 1 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Floorbal | 6 | 1. miesto | 2. miesto | umiestnenie | |
| Olympiáda NEJ | 5. miesto | ||||
| Olympiáda GEG | umiestnenie | ||||
| Olympiáda BIO | 6. miesto | ||||
| Olympiáda DEJ | umiestnenie | ||||
| Olympiáda CHE | 5. miesto |
Školský časopis - Bez debaty...
Vysielanie školského rozhlasu
Misijný balík
Červená stužka
Biele stužky
Vianočný bazár - vyzbierané finančné prostriedky zaslané na pomoc deťom Afriky
Športové akcie
Poskytovanie služieb žiakom a rodičom
Stretnutia s primátorom mesta, europoslancom a poslancami NR SR
Dni otvorených dverí
Burza stredných škôl
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
RENOVABIS
INFOVEK
Obnov si svoj dom - MK SR
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2009/2010 boli školou ukončené:
RENOVABIS
SOCRATES
Modernizácia školstva
Vzdelávanie učiteľov v IKT
Premena tradičnej školy na modernú
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 21. - 22. 09. 2009
Druh inšpekcie: tematická - sociálno-patologické javy
Na škole chýba koordinátor. Odôvodnenie: Škola sa zatiaľ nestretla s drogovým problémom, šikanovaním ani inými sociálno-patologickými javmi, danej problematike sa dostatočne venujeme na hodinách TRH a v prierezových predmetoch.
Od 1. septembra 2009 pôsobila škola vo vyučovacom procese už piaty rok, máme veľmi dobre vybavené multimediálne učebne, telocvičnu, biologicko-chemické laboratórium. V každej triede sa nachádza interaktívna tabuľa. Škola disponuje 48 počítačmi. Učebnými pomôckami sa škola postupne dovybavuje.
Nedostatkom je chýbajúca školská jedáleň a školský dvor.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
normatívne prostriedky 197 385 €
vzdelávacie poukazy 4 025,60 €
mimoriadne výsledky žiakov 1 000 €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
a) finančné prostriedky od rodičov 0 €
b) finančné prostriedky od právnických osôb:
- ÚPSVaR Spišská Nová Ves - refundácia chránenej dielne 2 399, 30€
- dovybavenie školy pc v hodnote 6 821 € - UIaPŠ - Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť
- dovybavenie učebne chémie učebnými pomôckami v hodnote 166, 67 € - ŠPÚ Bratislava
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
projekt SOCRATES na šk.roky 2007/2009 doplatok 1 400 €
Škola plní stanovený cieľ vychádzajúci zo ŠkVP a Plánu práce školy na zvolené obdobia.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- realizácia zahraničných projektov
- výborná spolupráca s rodičmi
- otvorenosť školy
- možnosť pôsobenia školského duchovného
- záujem rodičov o školu
- vzdelávanie pedagógov
- prítomnosť výchovného poradcu
- prítomnosť školského špec. pedagóga
- šporové, kultúrne a vedomostné súťaže
- príprava na maturity
- množstvo voľnočasových aktivít
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- častá absencia žiakov spôsobená zdravotnými problémami
Návrh opatrení:
- sústavná kontrola dochádzky žiakov
Úspešnosť prijatých žiakov na VŠ je 95 % .
Škola sa vo výchovnovzdelávacom procese riadila v súlade s Prevádzkovým poriadkom schváleným štátnymi orgánmi.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Biologický krúžok | 8 | 1 |
| Cvičenia z chémie | 10 | 1 |
| Cvičenia z informatiky | 2 | 1 |
| Cvičenia z matematiky | 0 | 1 |
| Konverzácia v anglickom jazyku | 4 | 1 |
| Literárny a filmový klub | 20 | 1 |
| Matematicko-fyzikálny krúžok | 7 | 1 |
| Matematický krúžok | 4 | 1 |
| Matematika a informatika | 12 | 1 |
| Redakčný krúžok | 11 | 1 |
| Športový krúžok | 21 | 1 |
Spolupráca s rodičmi je na dostatočnej úrovni v školskom roku 2009/2010 boli celkovo usporiadané 4 triedne rodičovské spoločenstvá a 1 celoškolské. Vyučujúci navyše uskutočňovali konzultačné hodiny pre žiakov a ich rodičov.
Škola má veľmi dobre vzťahy so svojim zriaďovateľom, správcom farnosti i samosprávnymi a štátnymi orgánmi.
Vypracoval: Mgr. Ján Stuhlák
V Spišskej Novej Vsi 8. októbra 2010
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 17. septembra 2010
Powered by aSc EduPage