| Názov školy | Cirkevné gymnázium Š.Mišíka, Radničné nám. 271/8, Spišská Nová Ves |
| Adresa školy | Radničné námestie 271/8 , 052 01 Spišská Nová Ves |
| Telefón | 053/4173702 |
| gymsnv@kapitula.sk | |
| WWW stránka | http://cgymmisikasnv.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Rímskokatolícka cirkev, Biskupstvo Spišské Podhradie |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Ján Stuhlák | 053/4173702 | 0915930494 | gymsnv@kapitula.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | PaedDr. Marta Lazorová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Marcinčinová | |
| ostatní zamestnanci | Mária Harenčárová | |
| zástupcovia rodičov | Olívia Klimčáková | |
| MUDr. Rudolf Sakmár | ||
| zástupcovia zriaďovateľa | PaedDr. ThLic. Anton Mišek | |
| Mgr. Róbert Neupauer | ||
| Mgr. Ján Orinin | ||
| zástupcovia žiakov | Katarína Bartošová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| PK | PaedDr. Zuzana Čerkalová | prírodovedné | |
| PK | RNDr. Viera Ruschová | spoločenskovedné |
Počet žiakov školy: 169
Počet tried: 7
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| 1.A | 22 | |
| 1.B | 22 | |
| 2.A | 35 | |
| 3.A | 28 | |
| 3.B | 21 | |
| 4.B | 23 | |
| 4.B | 16 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: súčet / počet dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2008: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2008: súčet / počet dievčat
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| % úspešnosti |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEG | CHE | INF | MAT | NAS | NEJ | NBK | SAJ | SEB | SED | SEG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 3,43 | 2,86 | 3,24 | 2,76 | 2,48 | 3 | 1,19 | 3,14 | 2,43 | 1,19 | |||||
| 1.B | 2,39 | 2,39 | 2,5 | 2,61 | 1,94 | 2,44 | 1,33 | 2,72 | 2,11 | 1 | |||||
| 2.A | 2,03 | 2,43 | 2,6 | 3,11 | 1,63 | 2,54 | 1,23 | 3,06 | 2,57 | 1,89 | |||||
| 3.A | 1,5 | 2,43 | 2,48 | 2,86 | 2,5 | 1,14 | 3,37 | 1,07 | 1,96 | 2,39 | |||||
| 3.B | 1,95 | 1,76 | 2,43 | 2,86 | 2,24 | 1,05 | 2,81 | 1,1 | 1,95 | 2,05 | |||||
| 4.A | 1,83 | 1,87 | 2,35 | 1,39 | 2,74 | 1,43 | 1,57 | 1,65 | 2 | 2,11 | 2,2 | ||||
| 4.B | 1,25 | 2,13 | 1,69 | 1,38 | 2,5 | 1,69 | 1,94 | 1,88 | 2 | 2,33 | 1,83 |
| Trieda | SEN | SEM | SNJ | SSJ | SJL | SPS | SPR | TŠV | TEV | UAK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 2,38 | 1 | 1,62 | |||||||
| 1.B | 2,11 | 1 | 1,17 | |||||||
| 2.A | 2,03 | 1,06 | ||||||||
| 3.A | 1,82 | 1,07 | ||||||||
| 3.B | 1,81 | 1 | ||||||||
| 4.A | 1,17 | 1,6 | 2,35 | 1,83 | 1,91 | 1 | ||||
| 4.B | 1 | 2 | 2,38 | 2,25 | 1,5 | 1 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 23 | 1 | 5 | 19 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 1.B | 18 | 4 | 5 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2.A | 35 | 4 | 13 | 34 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 3.A | 28 | 3 | 7 | 28 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 3.B | 22 | 8 | 3 | 21 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 4.A | 23 | 5 | 9 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4.B | 16 | 3 | 7 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 23 | 3930 | 196,50 | 3812 | 190,60 | 118 | 5,90 |
| 1.B | 18 | 1916 | 106,44 | 1916 | 106,44 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 35 | 5616 | 160,46 | 5502 | 157,20 | 114 | 3,26 |
| 3.A | 28 | 5734 | 204,79 | 5637 | 201,32 | 97 | 3,46 |
| 3.B | 22 | 3231 | 153,86 | 3160 | 150,48 | 71 | 3,38 |
| 4.A | 23 | 2778 | 120,78 | 2760 | 120,00 | 18 | 0,78 |
| 4.B | 16 | 1643 | 102,69 | 1592 | 99,50 | 51 | 3,19 |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B1 | 21 | (7/14) | 49,52% | 21 | 68,10% | 21 | 12 | 6 | 2 | 1 | 1,62 | 21 | |
| Anglický jazyk | B2 | 3 | (2/1) | 24,73% | 3 | 48,33% | 3 | 1 | 1 | 1 | 2,00 | 3 | ||
| Biológia | 11 | (1/10) | 7 | 2 | 1 | 1 | 1,64 | 11 | ||||||
| Dejepis | 15 | (5/10) | 8 | 6 | 1 | 1,53 | 15 | |||||||
| Fyzika | 1 | (1/0) | 1 | 1,00 | 1 | |||||||||
| Geografia | 16 | (7/9) | 9 | 5 | 2 | 1,56 | 16 | |||||||
| Chémia | 2 | (0/2) | 2 | 1,00 | 2 | |||||||||
| Informatika | 7 | (7/0) | 6 | 1 | 1,14 | 7 | ||||||||
| Matematika | 6 | (5/1) | 56,13% | 6 | 6 | 1,00 | 6 | |||||||
| Náuka o spoločnosti | 21 | (3/18) | 15 | 4 | 2 | 1,38 | 21 | |||||||
| Nemecký jazyk | B1 | 15 | (5/10) | 58,78% | 15 | 73,00% | 15 | 5 | 6 | 2 | 2 | 2,07 | 15 | |
| Rímskokatolícke náboženstvo | 1 | (1/0) | 1 | 1,00 | 1 | |||||||||
| Slovenský jazyk a literatúra | 39 | (14/25) | 66,47% | 39 | 75,18% | 39 | 13 | 12 | 13 | 1 | 2,05 | 39 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| 1.A | 7902 5 00 | gymnázium |
| 1.B | 7902 5 00 | gymnázium |
| 2.A | 7902 5 00 | gymnázium |
| 3.A | 7902 5 00 | gymnázium |
| 3.B | 7902 5 00 | gymnázium |
| 4.A | 7902 5 00 | gymnázium |
| 4.B | 7902 5 00 | gymnázium |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Cvičenia z matematiky | tretí | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 7902500 | 1.A,1.B | Druhý cudzí jazyk | 1 |
| Biológia | 1 | ||
| Rímskokatolícke náboženstvo | 1 | ||
| Informatika | 1 | ||
| 7902500 | 2.A | Informatika | 1 |
| 7902500 | 3.A,3.B | Druhý cudzí jazyk | 1 |
| Náuka o spoločnosti | 2 | ||
| Informatika |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 7 | 1 | 6, 45 | 1 |
| DPP | 7 | 3 | 5, 4 | 2, 8 |
| Znížený úväzok | 6 | 2 | 3, 9 | 1, 8 |
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 12 | 14 |
| vychovávateľov | |||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu | 2 | 12 | 14 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.A | Telesná a športová výchova | 2 |
| 1.B | Telesná a športová výchova | 2 |
| 2.A | Telesná výchova | 4 |
| 3.A | Telesná výchova | 2 |
| 3.B | Telesná výchova | 2 |
| 4.A | Telesná výchova | 2 |
| 4.B | Telesná výchova | 2 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 7 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 4 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské nepedagogické |
Školský časopis - Bez debaty...
Vysielanie školského rozhlasu
Misijný balík
Červená stužka
Biele stužky
Divadelné predstavenie školy - Hepl to help - na pomoc misijám v Afrike
Športové akcie
Poskytovanie služieb žiakom a rodičom
Stretnutia s primátorom mesta, europoslancom a poslancami NR SR
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
RENOVABIS
INFOVEK
Obnov si svoj dom - MK SR
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2008/2009 boli školou vypracované projekty:
RENOVABIS
SOCRATES - COMENIUS
Comenius - hosťovanie lektora zo Španielska
Modernizácia školstva
Vzdelávanie učiteľov v IKT
Premena tradičnej školy na modernú
Od 1. septembra 2008 pôsobila škola vo vyučovacom procese už štvrty rok, máme veľmi dobre vybavené multimediálne učebne, telocvičnu, biologicko-chemické laboratórium. V každej triede sa nachádza interaktívna tabuľa. Škola disponuje 47 počítačmi. Učebnými pomôckami sa škola postupne dovybavuje.
Nedostatkom je chýbajúca školská jedáleň a školský dvor.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V školskom roku 2008/2009 škola získala normatívne prostriedky: 163 890, 29 €, vzdelávacie poukazy: 3 482,6€, mimoriadne výsledky žiakov 995,82 €
2. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Prostriedky od právnických osôb - prenájom priestorov školy 1 001€, od zriaďovateľa na dovybavenie školy 60 000€, od ÚPSVaR Spišská Nová Ves - refundácie 2 517, 08€
3. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Projekt SOCRATES na šk. roky 2007/2009 škola dostala 9 600€, z toho v šk. roku 2008/2009 preinvestovaných 6 759, 59€
Škola ku dnešnému dňu v súlade s plánom práce školy plnení svoje ciele v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- realizácia zahraničných projektov
- výborná spolupráca s rodičmi
- otvorenosť školy
- možnosť pôsobenia školského duchovného
- záujem rodičov o školu
- vzdelávanie pedagógov
- prítomnosť výchovného poradcu
- prítomnosť školského špec. pedagóga
- šporové, kultúrne a vedomostné súťaže
- príprava na maturity
- množstvo voľnočasových aktivít
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- častá absencia žiakov spôsobená zdravotnými problémami
Návrh opatrení:
- sústavná kontrola dochádzky žiakov
Úspešnosť prijatých žiakov na VŠ je 95 % .
Škola sa vo výchovnovzdelávacom procese riadila v súlade s Prevádzkovým poriadkom schváleným štátnymi orgánmi.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Informatika a ja | 30 | |
| Krúžok prírodovedných predmetov | 18 | |
| Projektové vyučovanie a tvorba prezentácií | 30 | |
| Projektové vyučovanie v matematike | 26 | |
| Redakčný krúžok | 15 | |
| Seminár z anglického jazyka | 25 | |
| Seminár z nemeckého jazyka | 15 |
Spolupráca s rodičmi je na dostatočnej úrovni v školskom roku 2008/2009 boli celkovo usporiadané 4 triedne rodičovské spoločenstvá a 1 celoškolské. Vyučujúci navyše uskutočňovali konzultačné hodiny pre študentov a ich rodičov.
Škola má veľmi dobre vzťahy so svojim zriaďovateľom, správcom farnosti i samosprávnymi a štátnymi orgánmi.
Vypracoval: Mgr. Ján Stuhlák
V Spišskej Novej Vsi, 14. októbra 2009
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 15. októbra 2009
Správa prerokovaná v rade školy dňa: 15. ortóbra 2009
Powered by aSc EduPage